Регіональний вимір проєвропейських реформ

Filed under Новини

20171003_101510Проблема регіонального розвитку протягом останніх 15 років — як поєднати інтереси різних регіонів та як зробити так, щоб це поєднання було взаємовідповідальним. На сьогоднішній день регіон перетворюється на самостійну одиницю із відповідними повноваженнями. Впровадження реформ, євроінтеграція України на регіональному рівні має своє забарвлення. Тому які результати вже є та чого чекати обговорювалися з представниками місцевої влади, громадських діячів, експертів з громадського та економічного розвитку на конференції “Регіональний вимір проєвропейських реформ” 3 жовтня 2017 року в м. Кропивницький.

Захід проводився Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) разом з “Європейською правдою” в рамках проекту “Просування реформ в регіони”, що фінансується Європейським Союзом. Представники Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) також долучилися до участі у заході. Зокрема, Лев Абрамов, президент ІСКМ став модератором однієї із дискусій на конференції.

Розпочалася конференція саме з розгляду питання ролі місцевої влади у впровадженні Угоди про асоціацію Україна-ЄС. До дискусії долучилися Ігор Бураковський (голова правління ІЕД), Бенедикт Герман (перший секретар Представництва ЄС з питань децентралізації та секторальних реформ), Сергій Шаршов (директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України), Балаш Джарабік (експерт з питань розвитку політики та координації Association4U), Олександр Гавриленко (голова Громадської ради при Кіровоградській облдержадміністрації), Тетяна Шевельва (заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Кіровоградської облдержадміністрації). Під час дискусії спікери аналізували стан євроінтеграції та швидкість впровадження децентралізації, зосереджуючи увагу як на економічному, політичному та громадському аспектах. 20171003_102612Наприклад, на думку Сергія Шаршова, трансформація територіальної організації влади на принципах децентралізації та субсидіарності, переосмислення суспільством про його реальний вплив на вирішення питань місцевого значення — це є ключ до розбудови України як європейської держави”. Також спікер наголосив, що завдяки спільним зусиллям органів влади та інституцій громадянського суспільства існуватимуть можливості реалізації реформ, європейських принципів та традицій. Тетяна Шевельва зазначила, що в Кіровоградській області проходять заходи, які сприяють розширенню співпраці з країнами ЄС, також успішно реалізуються ряд програм і проектів за фінансової підтримки ЄС. Бенедикт Герман розповів про стратегію розвитку малого та середнього бізнесу в країнах ЄС. Бенедикт надав багато влучних рекомендацій, з яких можна окреслити головну тезу – “найголовніше це те, що ви разом, ви повинні по максимуму допомагати один одному задля підвищення розвитку малого та середнього бізнесу, ніяка зовнішня допомога тут не потрібна – головне стабільність”.

Далі хід конференції передбачав проведення панельних дискусій.

22426090_1338297982904942_1425034287_oПерша дискусія “Реалізація адміністративної реформи на Кіровоградщині”, модератором якої став Лев Абрамов (президент ІСКМ), мала регіональний зміст із зосередженням уваги на Угоді про асоціацію Україна-ЄС, а саме які умови вона створює для впровадження новітніх підходів до регіональної політики як до політики розвитку, стимулювання економічної та інвестиційної діяльності. В Україні в сфері регіональної політики відбувається децентралізація та реформа місцевого самоврядування. Саме томі до дискусії долучилися фахівці з питань розвитку громад в умовах децентралізації, безпосередньо Лев Абрамов, а також Леонід Жовтило (ГО “Фонд розвитку ініціативи громади”, консультант з питань місцевого економічного розвитку проекту “Пульс” регіонального відділення Асоціації міст України в Кіровоградській обл.), Андрій Нагорний (регіональний менеджер програми DOBRE), Олег Яременко (директор відокремленого підрозділу “Центру розвитку місцевого самоврядування” в Кіровоградській обл.). Тож учасники дискусії розповіли про свою діяльність щодо впровадження реформи децентралізації в Кіровоградській області. Зокрема, Лев Абрамов представив учасникам конференції проект ІСКМ “Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування”, в рамках якого вже реалізовано дослідження існування проблем пов’язаних з децентралізацією та європейською інтеграцією, проведено навчання громадських активістів Кіровоградщини для роботи на локальному рівні щодо просування реформи та ідеї євроінтеграції, а також постійно здійснюється інформаційна підтримка громадян, проводяться комунікативні заходи, з перебігом і результатами яких ви можете ознайомитися за посиланням http://www.lacenter.org.ua/component/content/article/1868.html. Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту “Просування реформ в регіони”, що впроваджується ІЕД у співпраці з “Європейською правдою”.

Леонід Жовтило у своєму виступі окресли ситуацію відношення громадян до реформи, як вона просувається, на чому варто зосередити ще увагу, оскільки з кожним днем реформа набирає обертів і в певній мірі не на користь громад.

Наступна панельна дискусія “Регіональний вимір зобов’язань в енергетичній та екологічних сферах” передбачала розгляд питань за що ж таки відповідають місцеві органи влади в цих сферах, які у них є важелі впливі та яка роль громадськості у цьому процесі. Модератором дискусії виступила Ірина Косе (координатор проекту “Просування реформ в регіони”, ІЕД). Спікерками стали Людмила Шестакова (керівник Кіровоградського місцевого осередку Всеукраїнської екологічної ГО “МАМА-86”), Наталія Андрусевич (ГО “Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”), Тарас Ткачук (старший експерт з економічних питань, DIXI Group). Одним із важливих напрямків України в рамках Угоди про асоціацію є зобов’язання в сфері енергетики та екології. Зокрема, Людмила Шестакова зауважила, що про збереження екології є важливим, в першу чергу, поверх економічних аспектів. Наталія Андрусевич розповіла про діяльність її організації щодо збереження екології, наприклад, вже проведено ряд досліджень, а попереду просвітницькі регіональні заходи.

20171004_103716Для грантерів проекту “Просування реформ в регіони”, 4 жовтня ІЕД та “Європейська правда” провели тренінги. Представники ЗМІ пройшли навчання на тренінгу “Як цікаво висвітлювати тематику євроінтеграції”, а представники громадського сектору – “Інструменти комунікації для ОГС”. Саме учасниками даного тренінгу стали представники ІСКМ. Тренінг був напрочуд цікавим та корисним. Тренер Віталій Різник (спеціаліст з комунікацій, молодший науковий співробітник ІЕД) розповів, які інструменти комунікації варто використовувати, як правильно поширювати інформацію про діяльність у соціальних мережах, як комунікувати з громадськістю та вчасно її інформувати про важливі події. В результаті, кожен учасник тренінгу отримав сертифікат про пройдений тренінг з підвищення спроможності ОГС та ЗМІ в рамках конференції “Регіональний вимір проєвропейських реформ”.

You must be logged in to post a comment Login