ШАНС: Школа Активних Навиків Соціуму як спосіб активізації громади*

DSCN2878Олена Кочанова

Учасниця «Школи громадської участі – 2», ГО «Центр інноваційного розвитку «Персона» м. Павлоград, Дніпропетровська область

Більше року тому, влітку 2014 року в Павлограді була створена ініціативна група з трьох осіб: Олена Кочанова – підприємців, Альбіна Бугу – пенсіонери – педагог – музикант і Тетяна Карнаухова – бухгалтер- підприємець. Основним завданням ініціативної групи було створення культурно-освітнього проекту для місцевої громади. Завдяки громадському активісту Іларіону Власенко (учасник «Школи громадської участі – 2»), ми дізналися про можливість пройти спеціальну підготовку з розробки і впровадження проектів та ініціатив у в життя, і ми подали заявки на «Школу громадської участі -2». Школа Інституту соціокультурного менеджменту дала конструктивну базу знань, методик і поштовх до активних дій в нашій місцевій громаді. Завдяки цій підтримці, вже в червні 2015 року розпочав свою діяльність проект «ШАНС» – Школа Активних Навичок Соціуму в Павлограді. Автор і керівник проекту Альбіна Бугу.

Проблема, цілі та завдання проекту, стають зрозумілими після відповіді на питання, зокрема, вам знайомий «головний біль» під назвою «Що робити?». Існує маса рекомендацій, відповідей на це питання. Але як знайти свій особистий «рецепт щастя» серед цього різноманіття? Багаторічні пошуки, методом проб і помилок, допомогли ініціаторам проекту знайти прості ефективні практичні інструменти дії.

ШАНС (Школа Активних Навичок Соціуму) – це серія авторських тренінгів (всього їх 8), кожен з яких присвячений певній сфері життя сучасної людини:DSCN2883

1. Відносини «Взаємовідносини. 5 «недоторканних»

2. Фінанси «Відносини. Секс. Гроші»

3. Здоров’я «Менталітет Здоров’я»

4. Розвиток / Освіта «Код Особистості»

5. Кар’єра / Бізнес «Пріоритети Професіоналізму»

6. Сім’я «Рецепти Сімейної Стабільності»

7. Хобі / Творчість «Створення нової Реальності»

8. Відпочинок / Розваги «Вільне перезавантаження»

Проект пропонує людям у громаді багато можливостей. На тренінгах ми разом: будуємо особистий простір позитивних взаємин; досліджуємо закономірності руху і зростання фінансового потоку; діємо «тут і зараз», створюючи нову реальність у громаді; вчимося насолоджуватися тим, що закладено в нас від народження; знаходимо своїх «ключових» партнерів і справа життя; використовуємо досвід наших предків і створюємо свою систему сімейних цінностей; відкриваємо через свій творчий потенціал «двері» нових можливостей; реалізуємо свій шанс бути особливими і значущими.Наші результати – перший тренінг для 20 учасників з місцевої громади і перші міні-гранти 2000 грн. від Центру підтримки Громадського і культурних ініціатив «Тамариск», а також тренінг з профорієнтації «Довіра між батьками та дітьми-запорука успішного майбутнього» моїх рук справа.

DSCN2956У липні 2015 року наша команда взяла участь у спільному проекті «Тамариск» – проект «Розбудова партнерства для Зменшення наслідків конфлікту у Дніпропетровському регіоні» для ВПО м. Павлограда, діалоги провели Віталій Моргун і Олександр Мітьков (учасники «Школи громадської участі – 1»). 26 серпня 2015 року створена і зареєстрована громадська організація «Центр інноваційного розвитку «Персона», яку я очолила. На даний момент в організації 22 людини, 3 групи учасників по 15 осіб в проекті «ШАНС», в січні у першої групи учасників випускний і запуск власних проектів та ідей у життя. З листопада 2015р проект «ШАНС» зареєстрований і просувається через платформу «Добродєл» (див. виступ 1.5). З жовтня 2015 року працює дитячий проект «Школа Принців і Принцес» на базі ЗОШ № 7, керівником проекту є Олександра Лузяніна.

За рекомендацією Інституту соціокультурного менеджменту і Руслана Краплича (громадська організація «Фундація імені князів-благодійників Острозьких» м. Рівне), я успішно поступила в УКУ Інститут Лідерства та Управління на магістерський рівень «Управління неприбутковими громадськими об’єднаннями», отримавши грант на оплату навчання від ІСАР “Єднання” у розмірі 14000грн., що допоможе створити стратегію розвитку на роки вперед і професійний бізнес-план організації.

Величезна подяка команді Інституту соціокультурного менеджменту та Леву Абрамову за професіоналізм у розробці програм навчання, підбір висококласних тренерів і учасників, за підтримку, натхнення і стимули!

*Матеріали_другої_Національної_Конференції_Соціальна_анімація_для_розвитку_культури_та_громад_2015

You must be logged in to post a comment Login