Школа активної громади підготувала нових випускників

Filed under Новини

DSCN3672Громадські активісти як ніколи потребують корисних знань та дієвих прикладів роботи у громаді. З 14 по 16 жовтня 2016 року в м. Краматорськ Донецької області відбулася «Школа активної громади», що проводилася Інститутом «Республіка». Захід проходив у формі триденного тренінгу, учасниками якого стали 16 громадських активістів з Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської та Сумської областей.  Представниця Інституту соціокультурного менеджменту також долучилася до участі у Школі.

DSCN3645На тренінгу учасники отримали основи грамотного планування та реалізації своїх проектів, а структура навчання передбачала опрацювання головних складових результативної роботи громадського активіста. Зокрема, для засвоєння були представлені такі теми – форми активізації громади, особливості взаємодії з депутатами, фандрейзингу, написання проектів,  а також елементи ведення адвокаційних та інформаційних кампаній.

DSCN3643Віталій Гліжинський познайомив учасників з особливостями залучення громадян до громадських кампаній. Розповів про види мотивації громадян та п’ять кроків підвищення  їх активності: співпраця в громадських об’єднаннях, інформування та підвищення інтересу громадян, пояснення та демістифікація соціальних процесів та процесів прийняття рішення, можливість побачити взаємозв’язки у різних соціальних процесах.

Христина Дідик розповіла про інструменти участі громадян під час прийняття рішень органами місцевого самоврядування та взаємодію з депутатами.  Дарія Тижбіряк  надала багато корисних порад  щодо особливостей взаємодії зі ЗМІ та проведення інформаційних  кампаній.  Антон Савіді познайомив учасників з можливостями фінансування громадських ініціатив, розповів як потрібно контактувати з донорами. DSCN3649Олександра Скиба надала учасникам практичні навички написання проектів, познайомила зі складовими проекту, а у процесі програвання практичних вправ об’єднавшись у групи, учасники мали можливість створити власні ідеї проектів та план їх реалізації.

Отже, «Школа активної громади» дала учасникам необхідний інструментарій, платформу продуктивної громадської роботи, нові знайомства та можливості.

You must be logged in to post a comment Login