У Люблинецькій ОТГ відбулися майстер-класи по використанню електронних петицій та місцевої ініціативи

Filed under Новини

2          У неділю 22 квітня відбулися завершальні майстер-класи по використанню інструментів прямої демократії. Навчання проводили для мешканців периферії Люблинецької об’єднаної громади. Майстер-класи покликані сприяти налагодженню ефективного діалогу між владою та громадою.

Процес децентралізації влади потребує активізації самих громадян у прийнятті рішень через різні форми громадської участі. З активістами та мешканцями говорили про електронні петиції та про місцеві ініціативи, або як бути депутатом без депутатського значка.

«Електронний варіант донесення думки – спрощує спілкування. Не потрібно їхати до селищної ради, можна сформулювати суть звернення, оформити відповідно вимогам та знайти групу підтримки серед ваших односельчан. Важливо зробити так, щоб цим інструментом користувалися. Створити інструмент для наявності – це не має бути ціллю. Приміром наразі на сайті вашої ОТГ у відділі інформації є «інтернет-приймальня», де вказавши ваші персональні дані та контакти для зворотнього зв’язку ви зможете звернутися напряму до влади. Задати запитання, залишити звернення та отримати у встановленому законом порядку, відповідь з будь яких питань діяльності влади» – розповідає експертка Ірина Гайдучик. У раді зазначають, що наразі цією можливістю не скористався жоден мешканець. «На моє переконання – потрібно більше працювати над популяризацією таких можливостей, адже люди звикли, що спілкування із владою відбувається лише на зустрічах, які цією ж владою ініційовані».

Для учасників, на основі процедур, котрі визначені у Статуті територіальної громади, був підготовлений інформаційний буклети «Електронні петиції, як спосіб донесення своїх пропозицій та проблем до органу місцевого самоврядування» та «Місцева ініціатива, або як бути депутатом без депутатського значка».

2            «Немає потреби боятись людей, і це розуміють у Люблинецькій раді. Кожна громада, та що там громада – кожне село у громаді – особливе. Тому ми намагались надати інформацію про інструменти громадської участі, які визначені у Статуті територіальної громади та у Законах України, а уже кожен із мешканців може обрати той, який найбільш прийнятний та зручний для використання у конкретній ситуації. Статут громади напрацьовували не для того, щоб він був, а для того, щоб ним користувались і мешканці і влада. Проте, люди поки до кінця не розуміють, що від них хочуть і для чого їм це розповідають, і часто такі обговорення закінчувались словами «це все добре, але розповіси тоді коли дороги зроблять і буде де працювати». Потрібно розуміти, що діалог це коли говорять двоє, і кожен наводить свої аргументи, які можуть бути і критичними в тому числі. Проте має прийти розуміння і того, що влада буде близька до людей тоді коли отримуватиме інформацію про проблему і бажання співпраці у її вирішенні. І якщо кожну зустріч переводити у взаємні звинувачення, то такі зустрічі будуть проводитись все рідше. Спілкування потрібно переводити у правове поле, тим більше можливостей для цього вдосталь. І ми маємо прийти до розуміння, що право одного має тягнути обов’язок іншого. Наразі люди зосереджені на дорогах, точніше на їх відсутності. Не завжди вдається цей «дорожній стереотип» оцінки роботи влади перебороти з першого разу, але я переконана, що кожен отримав інформацію, матиме час для аналізу, матиме наші контакти, а отже, – матиме шанс змінити щось у своєму селі», зазначає Ірина.

Важливим є і той факт, що найближчим часом у громаді очікується оголошення конкурсу місцевих ініціатив. Для населення Люблинецької громади створюється багато можливостей, щоб працювати для розвитку, але на все потрібен час.

 


Семінари відбуваються в межах реалізації проекту «Майстерня комунікації влади та населення у об’єднаних територіальних громадах Волині через використання інструментів місцевої демократії», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login