«Збереження та оздоровлення гірських джерел»*

паііРобота переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» 2015 року у 1 категорії «Представники місцевої державної адміністрації, інститутів громадянського суспільства»: «Збереження та оздоровлення гірських джерел»

Інформація про колективного учасника

Робота була виконана за участю учнів Болехівської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів Оксани Кулак, Марії-Єлизавети Чулупин, Василини Степаненко, Валентина Каллай, Дениса Петровського, Вероніки Шпиги, представників органу місцевого самоврядування – головного спеціаліста, еколога відділу житлово-комунального господарства, будівництва, транспорту, екології та благоустрою міськвиконкому Уляни Юзьків, начальника відділу молоді та спорту Любові Фамелюк, директора міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни Житніковіч, депутата Болехівської міської ради, майстра лісу Долинського агролісгоспу Миколи Кушини.

Загальна інформація про природний об’єкт, на поліпшення екологічного стану якого спрямована діяльність

Безіменне гірське джерело в лісистій місцевості поблизу м. Болехів. За свідченням майстра лісу, джерело є дуже давнім, його знайдено у 2009 році, а облаштовано в 2015 році.

Очищення місця витоку джерела

Інформація про виконану роботу, яку подають на конкурс

Мета: зберегти та оздоровити гірське джерело.

Завдання:

  • прибрати територію від побутового сміття, опалого листя та повалених вітрами дерев, очистити джерельце від плаваючого листя;
  • відновити стежку до джерела;
  • провести озеленення території;
  • очистити місця витоку джерела;
  • встановити інформаційні таблички із написами «Чисте джерело», «Дякуємо за чистоту», «Відповідальність починається з мене»;
  • встановити лавочки для відпочинку відвідувачів;
  • ознайомити дітей із значенням води в природі, виховувати бережливе ставлення до навколишнього природного середовища.

Отриманий результат:пвцц

  • прибрано територію від побутового сміття, опалого листя та повалених вітрами дерев;
  • очищено джерельце від плаваючого листя;
  • відновлено стежку до джерела;
  • проведено озеленення ;
  • встановлено лавочку для відпочинку відвідувачів;
  • встановлено інформаційні таблички;
  • проінформовано населення про реалізацію заходу через міську газету «Ратуша».

Прибирання території від опалого листя та повалених вітрами гілок

Висновки

Приємно відзначити, що діяльність не залишилась поза увагою місцевих органів самоврядування та небайдужих учнів.

Спільними зусиллями учасниками заходу дружно і швидко впорядковано територію навколо джерельця, почищено дерев’яний каркас та розчищено місце витоку джерела, проведено озеленення – висаджено ялинки. Від чистоти самого джерела покращився смак води. Сподіваємось, що це місце стане улюбленим для всіх, хто побуває у цьому чарівному куточку, і кожен замислиться про особисту відповідальність перед природою за її збереження.

Позитивний досвід заходу додає оптимізму та надихає на продовження та активізацію діяльності. Заплановано постійно підтримувати нормальне функціонування та експлуатацію даного об’єкту, здійснювати пошук нових гірських джерел.

Нашу природу нам берегти, тому реалізація заходів щодо збереження та оздоровлення джерел, берегів річок, створення природно – заповідних територій набуває першочергового значення та допоможе зберегти красу нашого краю.

Від чистоти і повноти джерел залежить якість життя і здоров’я людей.

*Каталог робіт Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел», до якого увійшли кращі роботи учасників конкурсу: vseukrainsky_konkurs_do_chystyh_dgerel_2015

You must be logged in to post a comment Login