Варто прочитати: топ добірка видань від ІСКМ

Filed under Новини, Статті

Командою Інституту соціокультурного менеджменту починаючи з 1999 року розроблено 127 видань: посібники, тренінгові програми, бюлетені, інформаційні збірки, звіти тощо. Друковані версії видань, а це близько 72000 примірників, розповсюджені по бібліотеках нашої країни. Кожне видання безкоштовно доступне в електронному вигляді на сайтах ІСКМ.

ЯКІ ВИДАННЯ ВАРТО ПРОЧИТАТИ ГРОМАДСЬКОМУ АКТИВІСТУ?

З поміж усіх наших видань, ми хочемо виокремити п’ятірку, що мають доволі високий індекс цитування серед науковців за даними наукометричної бази Google Scholar (Гугл Академії).

Видання, як методичні інструменти, стануть корисними у роботі для бібліотекарів, працівників будинків культури, громадських активістів, які займаються розвитком культурного осередку в громадах.

1. Видання «Цільові програми та механізми по забезпеченню прозорості у процесі їх реалізації», що має 44 посилання в Google Scholar.

Рік видання 2010. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Навчальний посібник дає уявлення про теоретичні та практичні аспекти програмно-цільового методу управління на регіональному рівні. Особливий акцент зроблено на методиці забезпечення прозорості процесу реалізації цільових програм та залученні громадськості до цього процесу. Видання стане корисним порадником виконавцям цільових програм та їх клієнтам.

2. Видання «Технологія оцінки соціальних програм та проектів», що має 24 посилання в Google Scholar.

Рік видання 2007. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Розробка посібника здійснена за підтримки Фонду Стефана Баторія в рамках проекту «Вдосконалення системи розробки та оцінки соціальних програм». Видання складається з наступних розділів: теоретичні основи оцінки соціальних програм та проектів; основні етапи оціночної діяльності; додатки.

3. Видання «Центр місцевої активності для розвитку громад», що має 17 посилань в Google Scholar.

Рік видання 2012. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Спираючись на практичний досвід нашої організації та діяльність наших партнерів, що поділяють нашу точку зору, ми розробили наступне видання на поміч громадським активістам «Центр місцевої активності для розвитку громади».

–         Розвиток громади – основна мета діяльності громадського активіста

–         Центр місцевої активності як суспільний інститут розвитку громади

–         Анімація громадського життя як технологія розвитку громади

–         Соціальний капітал – індикатор розвитку громади

4. Видання «Центр місцевої активності на базі будинку культури: методологія та технологія розвитку територіальної громади», що має 15 посилань в Google Scholar.

Рік видання 2010. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Видання на основі закордонного та вітчизняного досвіду вирішення соціальних проблем на локальному рівні висвітлює теоретичні та практичні аспекти можливої адаптації будинків культури до сучасних потреб територіальних громад за рахунок впровадження концепції центру місцевої активності.

5. Видання «Інформаційне забезпечення процесу рішення соціальних проблем на місцевому рівні», що має 14 посилань в Google Scholar.

Рік видання 2003. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Дане видання містить такі розділи: рішення соціальних проблем на місцевому рівні; інформаційний простір та інформаційний обмін; роль інформаційного обміну у вирішенні соціальних проблем; інформаційний потенціал третього сектору; ЗМІ та громадянське суспільство; традиційні форми взаємозв’язку НДО та ЗМІ та ін. Підручник містить велику кількість вправ та завдань для самоконтролю.

КОРИСНА ПЕРІОДИКА ДЛЯ НДО

З 1999 року ІСКМ видає журнал «НДО-Інформ», який з роками удосконалювався, наповнювався новими розділами та сферами охоплення. Журнал займає свою нішу в громадському секторі, наповнюючи його новими випусками, які приходять на допомогу активістам громадських організацій, працівникам закладів культури, посадовцям органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, журналістам та всім, хто цікавиться суспільним життям сучасної України.

У журналів публікувалися порівняно унікальні матеріали від таких авторів, діяльність яких привнесла у громадських простір багато позитивних змін: Лев Абрамов, Руслан Краплич, Збігнієв Мерунськи (Польша), Анна Міодинська (Польша), Леонід Жовтило, Ірина Чемерис, Айдер Сеїтосманов, Олена Кваша, Олександр Солонтай, Олександр Корінний та інші. А також, кожен учасник/учасниця проектів ІСКМ  мали можливість розповісти про свої ініціативи, проекти, успіхи роботи із громадою. Детальніше.

ПРО ВИДАННЯ МОВОЮ СТАТИСТИКИ

Аби оцінити соціальний вплив розроблених видань, варто моніторити їх затребуваність і кількість звернень серед громадськості. На початку 2020 року, ми підвели певну статистику.

You must be logged in to post a comment Login