Майбутнє фонду громади починається зі стратегій

Filed under Новини

15-16 лютого 2020 року в стінах Дубенського замку за методою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич провів семінар-тренінг, метою якого була розробка стратегії діяльності Фонду громади міста Дубна “Добробут”, участь у якому прийнало більше 20 активних городян з числа громадських активістів, підприємців, депутатів, жкрналістів.Захід відбувся в рамках гранту організаційного розвитку для фондів громад України за сприяння ІСАР “Єднання” та фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

В рамках гранту організаційного розвитку передбачено кілька цілей підсилення організаційної спроможності Фонду громади Дубна. Одним із ключових завдань проекту є розробка стратегічного плану діяльності Фонду, адже на даний момент, зважаючи на сферу та умови існування неприбуткових організацій в Україні, недостатньо лише пройти офіційну процедуру реєстрації благодійної організації, але потрібно визначити місію, основні цінності та принципи роботи, розробити чіткий і зрозумілий план діяльності.

Це комплексне питання та доволі складний організаційний процес, який потребує залучення експерта. Консультантом та ментором даної діяльності для Фонду громади міста Дубна “Добробут” було обрано Руслана Краплича, який уже протягом кількох років займається експертним супроводом та консультуванням для громадських організацій міста, регіону України. Підсумовуючи результати навчання пан Руслан зазначив:

«У м. Дубно починає роботу фонд розвитку громади. Як фінансова установа фонд громади визначає проблеми громади та визначає пріоритети розвитку, залучає ресурси та підтримує проекти ініціативних груп.

Фонд громади Дубна починає з вірних речей : стратегічного планування, залучення фахівців та волонтерів для встановлення пріоритетів, визначення проектів, на які залучатимуться ресурси.
Чи бажаєте надати допомогу фонду громади, щоб фонд громади допоміг місту?

Якщо так – не відкладайте добро на завтра!»

Звичайно, одним тренінгом процес створення стратегії не обмежується – попереду багато роботи щодо розробки та комплектування окремих елементів цього важливого для організації документу. Але початок для роботи Фонду покладено, адже краще на початку діяльності приділити увагу базовим принципам та положенням, ніж під час діяльності вносити кардинальні зміни.
Є щирі сподівання, що колективна робота та зусилля знайдуть своє місце та призначення у процесі майбутньої роботи організації!

You must be logged in to post a comment Login