Місцеві ініціативи молодіжної ради *

Filed under Новини, Статті

Молодіжна рада селища Приютівка створена при Приютівській бібліотеці-філії, виросла в серйозний осередок молодіжної активності, який є прикладом для інших та заохочує стати його учасником. Молодь має бажання і змогу брати участь в молодіжних проектах, ініціативах, ділитися ідеями та втілювати зміни на краще в Приютівській ОТГ.

Задля розвитку та посилення громадської активності у Приютівській ОТГ, більш активної співпраці з населенням громади та в умовах необхідності підтримки громадських ініціатив, депутати Приютівської селищної ради рішенням від 17 грудня №482 «Про затвердження Програми підтримки ініціатив жителів Приютівської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік» підтримали проведення в наступному році заходів, спрямованих на залучення громадськості до процесів формування, реалізації та розвитку різних форм співпраці влади з громадою, вивчення громадської думки.

Головною метою даної Програми є посилення впливу громади на якість життя, підвищення відповідальності громадян за розвиток та збереження інфраструктури, покращення соціального, культурного та екологічного становища сіл; активізація та залучення громадян до визначення пріоритетних напрямків розвитку та вирішення найважливіших проблем населених пунктів громади.

Зокрема, реалізація Програми відбуватиметься шляхом проведення конкурсу на визначення кращих громадських ініціатив. Саме член Молодіжної ради Приютівки Анна Данилова і стала однією з переможниць в рамках конкурсу» Громадські ініціативи» Приютівської селищної ради.

Заявка Анни найперша надійшла на конкурс, облаштування зони відпочинку по вул. Межевій, біля річки у смт. Приютівка (обсяг фінансування 29 200 грн.), «Зона відпочинку біля річки» таку назву мала ініціатива. Комісією було вирішено підтримати саме її заявку. Галина Мостова: член Молодіжної ради селища Приютівки, тож, молодіжна політика, говорить Галина, є для мене пріоритетом. Створення молодіжного простору це мрія, яка може стати реальністю. Мені дуже соромно, що нам нічого запропонувати нашим дітям, як альтернативу для корисного і якісного дозвілля!

Тому я вважаю, є актуальним зараз, це питання забруднення довкілля. Я особисто виступаю за сортування сміття і переконана, що цей крок є необхідним, якщо ми не хочемо жити на смітнику. Саме Галина є ініціатором проведення еко-акції «Сортуй сміття» в рамках проекту #ДавайЗміни ГО #ВідкритийПростір. Учасники акції отримали інформативні буклети про доцільність сортування сміття, для наймолодших була проведена гра «Сортуймо сміття правильно». Поряд з цим акція носила благодійний характер, всі небайдужі під час гри мали змогу долучитися до збору коштів для закупівлі баків для сортування сміття.

19 вересня 2020 року разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу члени Молодіжної ради Приютівки, разом з працівниками Приютівської бібліотеки, Приютівської селищної ради та небайдужими жителями селища Приютівка вийшли на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Усі, об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

На сьогодні Молодіжна рада Приютівки долучилася та працює над втіленням своїх пропозицій, щодо розробки майбутнього проєкту з реконструкції паркової зони розташованої у селищі Приютівка неподалік Церкви св. Георгія Побідоносця, спрямовані на приведення його до сучасних вимог садово-паркової культури та збереження історико-архітектурних особливостей, створення сприятливих умов для дозвілля та відпочинку мешканців і гостей селища.

Молодіжна рада Приютівки, є рушійною силою якісної молодіжної політики в умовах децентралізації. Вона сприяє розвитку комфортного середовища для життя, зайнятості та розвитку молоді в громаді, готовність стати причетною до змін, що відбуваються в Приютівській ОТГ Молодь Приютівки, хоче змінювати своє життя та життя Приютівської громади на краще, їм цікаво бачити себе в майбутньому громади, вдосконалювати та реалізовувати свої проєкти та ініціативи, бачити результати своєї праці і саме це робить їх відповідальнішими.

Наталія Солдатенко, звідуюча бібліотеки Приютівської селищної ради Кіровоградської області, випускниця проєкту ІСКМ «Школа громадської участі-4»

* Матеріал взятий з бюлетеню “НДО-Інформ” №2(59)

**Видання здійснене за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (м. Київ). Відповідальність за інформацію, наведену у матеріалі, несуть автори.

You must be logged in to post a comment Login