Місія доброчинності і допомоги

Filed under Новини, Статті

Успіх будь-якої навчальної програми,  включаючи освіту дорослих, вимірюється перед усім, успіхами тих, хто навчався. Проєкт Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) “Школа громадської участі-4” (ШОУ- 4) належить саме до цих проєктів. ІСКМ  завжди пишається своїми випускниками, які активно впроваджують потрібні зміни в життя громад. До переліку тих, хто робить світ краще та навчався в нашій організації, належить Ольга Дябло. Матеріал щодо її діяльність в громаді Нового Буга Миколаївської області наведено нижче.

ГО “ФЛОКС” була заснована в 2018 р. в м. Новий Буг, Миколаївської області, чотирма внутрішньо переміщеними особами (ВПО) – жінками із Донецька, Авдіївки, Горлівки і Дебальцевого. Президенткою ГО стала Ольга Дябло. У процесі розвитку організації до неї приєдналися і представники приймаючої сторони.

Метою діяльності організації є сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, зокрема правопросвітницька діяльність, задоволення та захист правових, соціальних, економічних, гуманітарних та інших законних інтересів осіб, які потребують такої допомоги.

З початком повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 р. ГО “ФЛОКС” прийняла на себе функції надання допомоги ВПО та місцевому населенню, що постраждало від обстрілів росії. У 2022 р. організація реалізувала та прозвітувала про низку соціальних, гуманітарних та освітніх проєктів.

Стартом для розвитку організації стало навчання в програмі «ШОУ – 4» від ІСКМ, а також значно розширило можливості навчання на «Тренінгу для тренерів/ -ок»  (ТоТ) – 1 рівня і ТоТ для тренерів/-ок 2 рівня. Це дало змогу Ользі Дябло якісно та самостійно розробляти професійні гайди для тренінгів, а також проводити навчання і тренінги. Також навчання з фандрайзингу від Руслана Краплича на тренінгах ІСКМ стали у нагоді при пошуку ресурсів для вдалої реалізації проєктів.

Про успішність діяльності ГО «ФЛОКС» свідчить той факт, що президентка Ольга Дябло нагороджена медаллю «За відродження України». Це додає ще більше бажання працювати для людей, сприяти їм у вирішенні проблемних питань.

Спільно у співпраці з міжнародним фондом “Відродження” було реалізовано 3 проєкти в Миколаївській області за фінансування МФ «Відродження», які охопили 3260 учасників.

З БО “Мережа 100 % життя Рівне” і за їх фінансування реалізовано 2 проєкти в Миколаївській області: «Тепле серце для людей Півдня України», які охопили 2906 учасників.

З МБФ «Український Жіночий Фонд»  реалізовано 2 проєкти (один з них в процесі реалізації) в Миколаївській області, з охопленням 2428 учасників.

У такий складний час багато людей потребує не лише матеріальної, але й моральної підтримки. Тому з цією метою організація надала 18 комунікацій з психологинею з Києва, яка була задіяна в рамках різних проєктів.

ГО «Флокс» також організовує заходи для жінок, які викликають у них неабиякий інтерес, а також сприяють активній соціалізації, підтримці жінок громади та ВПО. Усього було проведено 32 заходи (тренінги, зустрічі, майстер-класи) де жінки мали можливість по спілкуватися між собою, дізнатись щось нове та просто відпочити.

Крім того,  організація займається однією з найпоширеніших проблем нашого суспільства – насильство в сім’ї. Тут можуть допомогти правильно оформити заяву на порушника, надати супровід, допомогу і підтримку жінкам.

Життя не стоїть на місці, постійно «підкидаючи» нові виклики. І тому ГО «Флокс» активно розширює поле своєї діяльності. Зараз працює над тим, щоб «запустити» проєкт для матерів, які виховують дітей з інвалідністю. А саме зробити акцент на тому, щоб сприяти самозайнятості таких людей у різних напрямах.

ГО «Флокс» відкрита для людей і готова вислухати кожного, хто має життєві проблеми і дійсно потребує підтримки. Усі контакти для зв’язку можна знайти на сторінці організації у Facebook.

You must be logged in to post a comment Login