Одеська національна наукова бібліотека: від офлайну до онлайну

Filed under Новини, Статті

Навіть у епоху цифрових технологій бібліотеки не втратили своєї привабливості для користувачів. Вони як ніколи затребувані як приємні, надихаючі та комунікативні місця для навчання та досліджень. І це вкрай важливо, щоб бібліотека залишалася актуальною інституцією, навіть в період карантинних обмежень. Як це і сталося з Одеською національною науковою бібліотекою. 

Пандемія – це був стимулюючий момент для бібліотечної спільноти. Не всі були готові до переформатування. Є ті що потребували технічної допомоги, і знань. Але, не зважаючи на всі перешкоди бібліотека продовжила активно свою роботу з читачами. В рамках онлайн-проєкту «Європейський тиждень цифрової грамотності: український вимір протидії коронавірусу» було представлено електронні інформаційні ресурси книгозбірні. Адже саме бібліотекам належить значна роль у формуванні електронних масивів знань та організації доступу до них. 

Враховуючи інформаційні потреби сучасних користувачів бібліотеки, Одеська національна наукова бібліотека має офіційний веб-сайт. Це не просто спосіб розповісти про її діяльність, але й потужний інформаційний інструмент, створений для привернення уваги всіх учасників процесу до книг і читання. Також, це і корисний онлайн- інструмент роботи в умовах карантину, коли немає живого спілкування з користувачами. 

Електронний каталог є одним із найважливіших бібліотечних ресурсів, особливо коли він знаходиться у всесвітній мережі, що дозволяє забезпечити онлайн- доступ 24/7 до інформації про наявність документів у фондах книгозбірні. На даний час електронний каталог містить основні дані про документи, що надійшли до бібліотеки з 2001 року. За результатами пошуку в електронному каталозі можна оформити читацьку вимогу на необхідні видання, одержати бібліографічний список видань, переглянути записи з нових надходжень. Бази даних електронного каталогу постійно оновлюються. 

Електронна бібліотека надає можливість безоплатного отримання в користування документів із фондів бібліотеки, зокрема електронних ресурсів відкритого доступу. Бажаєте прямо зараз відправитися у віртуальний 3D тур по першій публічній бібліотеці України? Одеська національна наукова бібліотека запрошує! Тепер Ви маєте чудову можливість завітати у будь-який час та відвідати усі куточки бібліотеки, не виходячи з дому. Ознайомитися з колекцією мультимедійних ресурсів відкритого доступу (відеоматеріали та презентації на офіційних каналах в YouTube та SlideShare. На вищезазначених ресурсах ви маєте змогу відвідати електронні виставки, переглянути сюжети про заходи і проекти та дізнатися про інші цікаві події з життя бібліотечної родини.

Завдяки соціальним мережам Facebook та Twitter бібліотека спілкується з колегами та користувачами, публікує останні новини, ділиться цікавими фото- та відеоматеріали, поширює корисну інформацію. Приєднуєтесь до бібліотечної родини Одеської національної наукової бібліотеки!

Матеріал взято із “НДО-Інформ” №2(61), 2021

You must be logged in to post a comment Login