Перші публічні кроки проєкту Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) «Місцевий бюджет – спільна справа»*

Filed under Новини

27 та 28 липня 2021 року відбулись перші два вебінари в рамках онлайн-курсу «Цільові програми та механізми по забезпеченню прозорості у бюджетному процесі» проєкту ІСКМ «Місцевий бюджет – спільна справа». Учасниками та учасницями заходів стали активісти з різних куточків Україні.

На першому вебінарі  «Сутність цільових програм та програмно-цільового підходу, участь громадськості в роботі з формування, обговорення і реалізації цільових програм» розглянули основні поняття теми, ближче познайомилися з групою, визначили, який рівень досвіду мають чи не мають взагалі, чи чули про таке поняття, як «цільові програми», з чим воно асоціюється тощо. Одна з учасниць зазначила, що був негативний досвід за часів роботи у районному будинку культури, адже потрібно було постійно придумувати заходи із виконання обласної програми. Розглянули перелік основних нормативних актів, що використовуються при розробці міських цільових (комплексних) програм та перелік основних нормативних актів, що регламентують участь громадськості у роботі з формування, обговорення, реалізації та  оцінювання регіональних цільових (комплексних) програм. Які існують інструменти громадського обговорення проектів цільових програм та способи оприлюднення рішень місцевої ради. На другому вебінарі говорили про методику експертизи та критерії оцінки бюджетних програм. Розглянули об’єктивні критерії цільових програм, а саме економічність, ефективність та результативність. На практичному прикладі проаналізували Цільову програму Олександрійської міської ради Кіровоградської області «Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами у м. Олександрії на 2019-2023 роки».

Наступні етапи в рамках проєкту заплановані на серпень-жовтень 2021 року. І будуть розглянуті наступні теми:

Вебінар 3. «Відкритість та прозорість влади як механізми покращення соціально-економічного розвитку регіону. Методика презентації програм»

Вебінар 4. «Зв’язок із громадськістю за допомогою ЗМІ»

Вебінар 5. «Механізми громадської участі в забезпеченні прозорості цільових програм»

Вебінар 6. «Бюджети на місцях: реалії в часи пандемії»

Вебінар 7. «Бюджети на місцях: реалії в часи пандемії»

Видання та розповсюдження електронного журналу «НДО-Інформ»

Видання та розповсюдження електронної збірки «Бюджети на місцях: реалії в часи пандемії»

Якщо Ви бажаєте долучитися до заходів, звертайтесь до нас. Електронна пошта – adm.iscm@gmail.com

*  – матеріал підготовлено в рамках проєкту «Місцевий бюджет – спільна справа», діяльність якого відбувається у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ІСКМ і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу

You must be logged in to post a comment Login