Терапія мистецтвом

Filed under Новини

Серед напрямку у психологічній допомозі внутрішньо-переміщеним особам (ВПО) можливо використовувати арт-терапію. Чому саме цей інструмент? Вона допомагає долати наслідки стресу та створює позитивний настрій, є профілактикою проявів посттравматичного синдрому, відновлює природні потреби в рості та розвитку та інше.

Арт-терапія дає можливість на символічному рівні експериментувати з різними почуттями, розвиває почуття внутрішнього контролю, сприяє творчому самовираженню, розвитку уяви, практичних навичок, підвищує адаптаційні можливості людини до повсякденного життя – все те, що необхідно людям, які пережили страшний переїзд до іншого міста, обстріли, втрату житла…

25-26 лютого та 6-7 березня 2023 року дві групи працівниць закладів культури Приютівської та Новопразької громад Кіровоградської області пройшли другий етап навчання з основ психологічної допомоги ВПО, а саме арт-терапія та її види: мандала терапія фото, казко-терапія, нейрографіка. Демонструючи слайди презентації, тренерка розповідала про кожний вид, а потім учасниці практично його пробували самостійно, щоб надалі працювати у своїх громадах. Заходи відбувались в рамках проєкту ІСКМ «Шлях адаптації»*.

* Джерело фінансування – проєкт «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Думки, висловлені у матеріалі належать авторам і можуть не співпадати з офіційною позицією  донорів проєкту “Шлях адаптації” (GIZ та уряду Німеччини). 

You must be logged in to post a comment Login