19 липня в Кропивницькому розпочалася друга хвиля проєкту Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) для жінок-переселенок, які внаслідок російської агресії втратили можливість жити та розвиватися у своїх громадах – «Адаптація через культуру». В цій хвилі навчатимуть масажистів та перукарів.
Анна, учасниця, яка переїхала з міста Херсон говорить, – «Я дуже рада, що потрапила на цей курс, оскільки це і нові знайомства, що будуть корисними в новому місті, що безумовно, важливо, коли ти залишаєш своє рідне місто і все, що з ним пов’язано, і нові знання, що допоможуть адаптуватися. Також мені ця справа дуже цікава – вміти робити зачіски – це класно і для себе і для рідних».
«Від участі в конкурсі задоволена, дякую всім організаторам, думаю будемо використовувати нові знання на практиці», – зазначає Наталія з міста Покровськ, Донецької області. Вона на заняттях не тільки вивчає основи предмету «Перукарська майстерність» , а й виступає у якості моделі. З цією групою учасниць в цій хвилі працює відібрана ІСКМ експертка з перукарської справи Оксана Забабуріна.
Групу ж масажистів курує Наталія Мироненко, яка розповіла, що передбачено курсом для слухачок: «Масаж голови, обличчя, рук, масаж спини, загальний масаж, можливо, трішки більше навіть вистигнемо. Ми вивчаємо теорію, практику, слухачки мають домашні завдання, ведуть відео фіксацію занять». Про групу говорить: «Дуже приємні учениці, дружня атмосфера, допомагають одна одній. Переконана – у них все вийде».
Перші масажні рухи в своєму житті робить Олена з Харкова – «Хочеться нових емоцій, вражень, хочеться нового, слід адаптуватися». Учасниці ретельно фіксують все, викладають , будують власні плани щодо майбутньої роботи.
Моделі, які залучаються в рамках проєкту – відзначають високу старанність учениць, всіляко їх підтримують, зокрема Лілія каже, що дуже задоволена якістю роботи слухачок – «Чудова робота! Я дуже задоволена»!
Проект триває, учасниці другої хвилі завершать свої заняття цієї п’ятниці, після чого почнеться навчання у останньої, третьої групи проєкту.
Нагадаємо, в навчальній програмі проекту виявили бажання взяти участь більше, ніж 40 осіб. Переважна більшість заявниць з Донецької, Харківської, Херсонської та Луганської областей.
*Проєкт “Адаптація через культуру” фінансується в рамках проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.
You must be logged in to post a comment Login