Форми громадської участі

Filed under Новини, Статті

Громадська участь є важливим елементом демократичного суспільства, що забезпечує громадянам можливість впливати на процеси ухвалення рішень та формування політики. У цій статті ми пропонуємо розглянути основні форми громадської участі.

1. Місцевий референдум – це спосіб прийняття громадянами нормативно правових актів та інших суспільно важливих рішень місцевого значення шляхом голосування.

2. Громадська експертиза діяльності органів місцевої влади – оцінка діяльності органів місцевої влади, а також ефективності прийняття та  виконання ними рішень із метою підготовки пропозицій щодо розв’язання суспільно значущих проблем.

3. Консультації з громадськістю – це організоване органами місцевої влади обговорення з громадою питань формування та реалізації місцевої політики з метою залучення громадян до участі в управлінні, надання можливості для їхнього вільного доступу до інформації про діяльність органів влади, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності відповідних органів.

 4. Громадські слухання – зустрічі громадян із головою, депутатами та працівниками міської ради, під час яких можуть порушувати важливі для свого населеного пункту питання, а також надати пропозиції щодо їхнього вирішення.

5. Громадська рада – постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, створений для забезпечення участі громадян в управлінні місцевими справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади, врахування позицій громадськості під час формування та реалізації місцевої політики.

6. Загальні збори громадян за місцем проживання – це зібрання всіх чи частини мешканців села (сіл), селища, міста для розв’язання питань місцевого значення; вони є формою безпосередньої участі громадян у розв’язанні питань місцевого значення.

7. Місцева ініціатива. Громадяни місцевої громади мають право, у порядку місцевої ініціативи, ініціювати розгляд у місцевій раді будь-якого питання, що належить компетенції місцевої ради. 

Більш детальніше з матеріалом можна ознайомитись за посиланням: Неформальна освіта для розвитку громад

You must be logged in to post a comment Login