Цифрові стратегії для громадських організацій

Filed under Новини, Статті

В цьому матеріалі пропонуємо розглянути цифрові стратегії в допомогу центрам місцевої активності і громадським організаціям, а також методику формування та подальшого управління цифровими проєктами громади.

Стратегія №1 – розуміння повного циклу цифрового комунікаційного процесу, який відбувається на 7-ми етапах.

  1. Створення інформації (або контенту).
  2. Вибір каналів комунікації з отримувачами інформації.
  3. Чітка ідентифікація цільової аудиторії (отримувачів інформації), категорій членів громади та спільнот.
  4. Способи передачі контенту і новин.
  5. Зворотній зв’язок з цільовою аудиторією.
  6. Створення та архівація баз даних, аналітика і фіксація показників цифрових ресурсів.
  7. Протидія інформаційним конфліктам і провокаціям, захищеність від вірусів, зламів та інших небезпек в діяльності цифрових ресурсів.

Стратегія №2 – тематика контенту, знання та використання місцевих «фішок» для популяризації цифрових ресурсів громади. Висвітлення подій і проблем з життя громади, історій успіху, історії населеного пункту і плани його розвитку, відомостей про туристичні об’єкти, ремесла та бізнес, екологію, відомих особистостей та агентів впливу.

Стратегія №3 – це ідентифікація цільової аудиторії, розуміння структури місцевої громади і фіксація наявних локальних цифрових ресурсів. Для цього необхідно вивчати дані про цільову громаду міста. Якщо стратегічно є напрямок розвитку будь-якого Інтернет-проєкту на місці, в закладі культури, то зрозуміло, що цими речами може зацікавитися молодь і багато в чому допомогти.

Стратегія №4 – це планування ресурсів громади у мережі Інтернет та проєкт створення власного сайту громади. Вимоги до сайтів «нового покоління». Стратегія передбачає планування ресурсів як матеріальних, так і нематеріальних (road map for digital project), рекомендований мінімальний комплекс цифрових ресурсів для представництва громади у глобальній мережі Інтернет, насамперед, створення її власного сайту.

Стратегія №5 – допоміжні сервіси для отримання аналітики, поліпшення якості комунікації і покращення роботи всього цифрового проєкту громади. Завдання: прив’язати сайти ГО, громади та ваш новий сайт до Google Analytics – спеціальної системи, що аналізує поведінку користувачів на сайті і надає показники з охопленням і конверсіям. Друге, це використання додаткових продуктів від Google (YouTube, Google Диск, Google Календар і Google Analytics).

Стратегія №6 – правила розкрутки власних ресурсів, цифровий маркетинг. Дана стратегія передбачає крос-промоушн і правила розкрутки власних ресурсів, SEO для сайту, SMM-стратегії для нарощення цільового трафіку, розсилки новин і охоплення аудиторії, ефективна комунікація і зворотній зв’язок, підписки та інтеграція із сторонніми ресурсами, створення необхідних акаунтів ГО в профільних базах.

Стратегія №7 – створення та використання баз контактів, архівація, обмін даними. Доступ до електронних реєстрів громадян. Рекомендовано під час активної комунікації і проведення заходів регулярно отримувати дані користувачів (як мінімум телефон + поштову адресу + ім’я), а також відкрити для проєкту акаунт на Google Диску з безкоштовними 15 Гб вільного місця, щоб зберігати там, крім контактів, фотографії, текстові документи, проєкти, малюнки, аудіозаписи, відео тощо.

Стратегія №8 – власність НДО, закони медійної грамотності та цифрової етики, охорона інтелектуальної власності в Інтернеті та персональних даних, використання ліцензійного програмного забезпечення. Стратегія ввібрала в себе закони медійної грамотності та цифрової етики, дотримання авторських прав та охорона інтелектуальної власності в Інтернеті, розуміння обробки персональних даних і використання ліцензійного програмного забезпечення.

Стратегія №9 – контроль над цифровими ресурсами органів місцевого самоврядування, експертиза зворотного зв’язку із органами влади, ЗМІ, комунальними підприємствами та службами життєзабезпечення. Стратегія доречна у проведенні моніторингу сайтів органів місцевого самоврядування та експертизи зворотного зв’язку з органами влади, ЗМІ, комунальними підприємствами та службами життєзабезпечення району.

Стратегія №10 – використання додаткових цифрових технологій для розвитку громади. Концепція «платформи», на базі якої зможуть функціонувати сайти громад та ГО. На сьогодні інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) є ключовим сучасним інструментом для просуванні принципів прозорості та е-демократії.

Більш детальніше з матеріалом можна ознайомитись за посиланням: Програма тренінгу. Розвиток громадських ініціатив в епоху діджиталізації.

You must be logged in to post a comment Login