Шлях інтеграції

Filed under Новини

Для ефективнішої соціальної адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в громадах, Інститутом соціокультурного менеджменту в рамках ініціативи «Локальна підтримка»* було організовано тренінги  з основ соціальної інтеграції в громадах.  З  02 по 05 липня 2023 року в м. Кропивницький  було проведено два дводенних тренінги для 2-х груп, в яких взяли участь 20 представниць (по 10 в кожній групі) закладів культури та громадських активісток з Кіровоградської області.

Під час тренінгів учасниці розглянули різноманітні теми: від основних ознак громади до сутності конфліктів. Тренер детально розповів про те, що таке громада, які існують ресурси в громаді та можливості  економічного розвитку. Учасниці обговорили особливості соціальної інтеграції та провели оксфордські дебати на тему «Чи реально ефективно інтегрувати ВПО в життя громади Кропивниччини?». До того ж,  для кращого розуміння своєї ролі в громаді учасниці пройшли тест «Ким ти є серед членів своєї громади?».

Тема інтеграції ВПО в громади не може обійтись без зіткнення інтересів та конфліктів. Тому було проведено міні-лекцію на тему конфліктів,  визначено стилі поведінки в конфлікті та способи їх вирішення. Крім того учасниці дізнались, які існують методи локального аналізу для дослідження потреб ВПО та обговорили план дій з вдосконалення інтеграції ВПО в життя місцевих громад.

Під час тренінгу учасниці проявляли неабиякий інтерес до обговорення питань та злагодженість в груповій роботі, про що свідчать фото з тренінгу. Деякі виявили бажання поділитись своїм враженнями та емоціями від заходу. Олена Вакуленко зауважила, що вона дуже задоволена таким цікавим тренінгом, адже для неї тема конфліктів дуже актуальна. Тому вона взяла до уваги інформацію щодо вирішення конфліктних ситуацій та обов’язково буде користуватись нею, як в особистому житті, так і в житті громади.  Ще одна учасниця, Дарія Приходько, відзначила для себе неймовірну атмосферу, яка панувала під час тренінгу, а також користь наданої  інформації.

*Захід відбувся в рамках ініціативи ІСКМ «Локальна підтримка», що є частиною проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

*Думки, висловлені у матеріалі належать авторам і можуть не співпадати з офіційною позицією  донорів проєкту “Локальна підтримка” (GIZ та Уряду Німеччини).

You must be logged in to post a comment Login