5 порад для громад у сфері психосоціальної підтримки

Filed under Новини, Статті

У 2023 році в рамках проєкту “Локальна підтримка” Інститут соціокультурного менеджменту зосередив увагу на навчанні громадських активістів/-ок, працівників/-ць будинків культури, бібліотек методам психосоціальної підтримки мешканців громади, в тому числі ВПО.

Тому в цій статті ми хочемо поділитися п’ятьма ключовими порадами у сфері психологічної підтримки, отриманими в результаті проведених тренінгів, які можуть стати корисними для будь-якої громади.

  1. Організовуйте групи самодопомоги. Ці групи забезпечують платформу для обміну досвідом та підтримки між людьми, які пережили травматичні події. До таких груп слід залучати людей, які мають необхідні знання щодо правильних та безпечних способів надання психосоціальної підтримки
  2. Під час надання психологічної підтримки використовуйте техніки активного і пасивного слухання. Крім того, важливо розуміти і враховувати невербальні сигнали та емоційний контекст спілкування для ефективної підтримки та забезпечення глибокого сприйняття та розуміння потреб людини, що звертається.
  3. Використовуйте в своїй діяльності різноманітні діагностичні вправи та тести, які допоможуть визначити уразливі місця в житті людини, для надання якіснішої допомоги. Наприклад психологічна вправа «Колесо життєвого балансу». Її сутність полягає в тому, щоб визначити, наскільки гармонійне життя особистості, наскільки вдається тримати баланс у різноманітних сферах, а саме: «здоров’я», «кар’єра», «духовний розвиток», «особистісне зростання», «фінанси та матеріальне благополуччя», «друзі та оточення», «відпочинок» та ін.
  4. Проводьте засідання «Батьківського клубу» з фокусом на психологічну підтримку дітей, де батьки зможуть отримати поради та інформацію від психолога щодо емоційного розвитку та психологічного благополуччя своїх дітей. Такі зустрічі можуть включати обговорення стресових ситуацій та методів підтримки емоційного здоров’я дітей.
  5. Застосовуйте вправи психологічного спрямування, які сприяють розвитку емоційного і соціального інтелекту та допоможуть краще розуміти свої почуття та ефективніше впоратися зі стресом і негативними емоціями. Наприклад: «Перше враження», «Дзеркало», «Малювання удвох», «Жестові етюди», «Сурдоперекладачі»,«Вибір дистанції», «Сліпий і поводир».

Більше вправ та технік психосоціальної підтримки можна дізнатися за посиланням: Гайд тренінгу з психосоціальної підтримки для жителів громад, у тому числі ВПО, 2023

You must be logged in to post a comment Login