Чим би не тішились, аби не журились: в українців виміряли радість

Filed under Статті

У вересні соціологічна група «Рейтинг» з’ясовувала, що тішить українців найбільше. Дві тисячі українців, віком від 18 років, відповіли на запитання, що приносить їм відчуття радості.

Результати довели, що родинні цінності все ж вічні, особливо для дорослої частини населення. 66% опитаних тішить родина, 53% респондентів понад усе цінують дітей, 41% радіють друзям. На четвертому щаблі – гроші (31%). 27% опитаних шукають щастя біля телевізора.

Кожному п’ятому радість приносить робота, а також спілкування з природою, мандівки, музика, день народження, подарунки. Кожний шостий радіє тваринам, хатній роботі. Дещо менше втіхи людям приносять відпустка (14%), їжа (13%), секс (13%), кіно (12%), книги (12%), та інтернет (серед 10% веб-прихильників переважають соціально мережево-залежні молоді люди).

Менш ніж 10% опитаних відчувають радість у церкві, у торгових центрах на скупах, співаючи, займаючись спортом.

Менш ніж 5% респондентів полюбляють побути на самоті, потанцювати, повчитися, піти до театру, випити чогось міцного, або ж радість їм приносить відчуття азарту.

Старше покоління заповнює свій резервуар з радістю – хатньою роботою, господаркою, телебаченням та церквою. Натомість молодь понад усе тішиться друзями, музикою, мандрам, інтернетом, кіно, сексом, танцями, спортом. Жінок тішать родина, діти, подарунки, хатні справи, тварини, література, шоппінг, співи та молитва. Чоловіки ж отримують задоволення від спілкування з друзями, грошей, роботи, телевізора, їжі, інтернету, занять спортом, алкоголю та азартних ігор.

Прикметною є і географія дослідження – виявляється різні регіони відчувають радість з різних причин. Так, на Західній Україні найбільше цінують родинний затишок, люблять співати та молитися. На Сході – пріоритетну позицію (навіть випереджаючи друзів) займають гроші, також тут значно більше люблять відпустки та мандрівки. Найменш радісними згідно дослідження є жителі Донбасу. В центральних областях країни задоволення отримують від днів народження, подарунків, хатньої роботи та домашніх улюбленців. Телебачення полонило серця та очі мешканців Півдня України. А на Півночі, особливо у столиці, найбільше радості приносить мистецтво, музика, кіно, книги, театр. Мешканці Півночі, насамперед Києва, і відчувають радості найбільше.

Підготувала Олександра Васильчук, за інформацією facenews.ua

Фото – Андрес Гонсалес 

 

Джерело http://www.biggggidea.com

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login