«Де взяти гроші?!» або мистецтво фандрайзингу

Filed under Новини

ІСКМ05-07 жовтня 2018 року у м. Львові (Брюховичі) Руслан Краплич, за методою Фундації імені князів-благодійників Острозьких провів майстер-класи з фандрейзингу для понад 40 учасникам Школи громадської учсті, що кілька років поспіль проводить Інститут соціокультурного менеджменту за підтримки консорціуму донорів та Фонду ім.. Чарльза С. Мотта.

Анастасія Шевченко: «Цікавий процес, особливо коли він приносить результати. Тож учасники ШОУ-4 опанували мистецтво залучення коштів, а допоміг їм у цьому Руслан Краплич, експерт з фандрайзингу (ГО “Фундація князів благодійників Острозьких”, м. Рівне) на тренінгу «Залучення фінансування з місцевих джерел». Питання залучення коштів на реалізацію своєї ініціативи доволі актуальне для громадського сектору, адже конкуренція велика. За підтримкою до донора звертаються тисячі організацій, а отримують її десятки, а той одиниці, в залежності від конкурсу. Тому Руслан чітко розтлумачив учасникам в чому сутність фандрайзингової діяльності –  з чого треба починати. Наприклад, учасники практично засвоїли як ефективно представити свою організацію перед потенційними донорами, аби заручитися їх підтримкою – більше фактів, історія успіху, реальні приклади, вміло говоримо «чого досягли» із логічним переходом «чого потребуємо».

Наголосив, що не менш важливим є список контактів й закликав учасників скласти свій список людей, до яким би вони могли звернутися за підтримкою. «Скарбнички», «Листи», «Аукціони», «Волонтерські кампанії» – це лише часточка інструментів фандрайзингу, а учасники засвоїли їх більше двадцяти. Тепер учасники працюватимуть у своїх громадах за Формулою життєздатності громадської організації «10%+20%+30%+40%»: 10% – адмінробота; 20% – основна діяльність (проектна); 30% – PR; 40% – фандрайзинг.»

Надалі Фундація Острозьких та Руслан Краплич надаватимуть учасникам консультації із залучення ресурсів.

You must be logged in to post a comment Login