Експозиція до Дня матері

Filed under Новини

8 травня 2012 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття експозиції приуроченої Дню матері.

День Матері відзначають у  багатьох країнах світу, щоправда, у різний час.

На законодавчому рівні святкування Дня матері в Україні встановлено Указом Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99 та проходить у другу неділю травня.

На думку дослідників, традиція святкування Дня матері сягає корінням жіночих містерій Давнього Риму, тому вважається, що давні греки відзначали День матері ще з часів античності.

У Великобританії ще у період нової історії святкували Материнську неділю – четверту неділю Великого посту, у цей день вшановували усіх матерів країни.

У Сполучених Штатах Америки День матері відзначають з 1907 року, а з 1914 року презедент Вудро Вільсон надав цьому дню стастус офіційного свята.

Після І-ї світової війни День матері почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії,  Німеччині та в багатьох інших країнах світу.

В Україні День матері святкують з 1929 року. Спочатку  це свято відзначали в Галичині. З плином часу воно було дещо забуте, але зараз ми знову шануємо День матері. За традиціями в  родинному колі діти готують для матусь веселі подарунки та приємні сюрпризи.

Серед експонатів представлених в експозиції – художні твори із фондового зібрання музею: два портрети матері написані в різні періоди В.О.Федоровим (1920-1986) «Портрет матері» (1962р.) та «Портрет матері художника» (1976р.), М.Г.Бондаренком (1914-2000) «Портрет Софії Віталіївни Тобілевич» (1947р.), В.С.Сагоян (1925-1986) «Додому» (1961р.) та ін.

В рамках святкування Дня матері в Кіровоградському обласному художньому музеї вже традиційно проводяться тематичні програми до Дня матері з використанням інтерактивних форм роботи для учнів молодших та середніх класів загальноосвітніх шкіл.

В рамках святкування Дня матері 10 травня 2012 року в музеї буде проведено інтегровані музейні уроки з музичного та образотворчого мистецтва присвячені Дню матері для учнів                 5-6 класів Навчально – виховного об’єднання ліцею – школи – дошкільного навчального закладу «Вікторії – П».

Свято Матері близьке і дороге кожному із нас, тому що в душах наших завше живе любов до Матері в троїстому єднанні: Матері Божої – найсвятішої Богородиці, Матері – України та рідної  матері, якій завдячуємо своїм життям.

 

 

                        Олена Степанок – завідуюча відділом науково-просвітницької роботи

                                                 Кіровоградського обласного художнього музею

You must be logged in to post a comment Login