Фестиваль документального кіно про права людини

Filed under Новини

10 грудня о 14:00 в Музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» (м.Львів, вул. Степана Бандери, 1) відбудеться показ і обговорення стрічки молодої литовської режисерки Юрате Самуліоніте «Банзай, Шанхай» та українських відеоісторій, об’єднаних у кіноцикл «Герої нашого часу», що були створені українськими громадськими організаціями в рамках VIII Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Традиційно, уже впяте, жителі та гості Львівщини мають нагоду переглянути кращі фільми світової документалістики.  Цього року фестиваль стартує 8 грудня і триватиме до 15 грудня.

 

Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем «звичайної» людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.

Литовський фільм «Банзай, Шанхай» – лауреат призу глядацьких симпатій фестивалю. У фільмі йдеться про парадоксальну ситуацію – «старий район» в центрі литовської столиці, з багатонаціональною громадою, власними традиціями і правилами, звичками і гріхами, з маленькими дерев’яними будиночками, яке поступово зникає під натиском сучасних хмарочосів і ніхто не знає, що чекає на «місцевих персонажів». У кіно-циклі «Герої нашого часу», створеному українськими авторами йдеться про те, як сучасні українські селяни захищають свої права, зокрема майнові, в умовах тотальної ізоляції від інформації про існуючі правові можливості.

Детальніша інформація: http://www.docudays.org.ua/

 

Ольга Лучка

You must be logged in to post a comment Login