ГО «Злагода» відновила роботу сільського клубу, як осередку громадської активності *

Filed under Історії успіху

   В селі Юріївка Снігурівського району Миколаївської області існує проблема відсутності сільського клубу, яка протягом десятиріч так і не вирішувалась. Місцеві мешканці – це активні та творчі люди, які зберегли хоровий колектив та танцювальний ансамбль, що були неодноразовими переможцями на районних і обласних конкурсах.

Громада села прийняла активну участь у прийнятті рішень та вирішенні конкретних проблем, а саме:

–  звернулася до голів районної та сільської ради з питанням виділення приміщення для сільського клубу як осередку громадської активності села.

–  розробила кошторис розрахунку вартості ремонту приміщення комунальної власності для роботи сільського клубу як осередку громадської активності.

Афанасіївська сільська рада розташована у південно-східній частині Миколаївської області. Площа населених пунктів-154 га. Населення сільської ради складає 1514 тис.чол. На території сільської ради 2 населених пункти: с.Афанасіївка та с.Юріївка.

Влада та місцевий бізнес підтримала ініціативу громади, а саме:

–          виділили приміщення та 100 тис. грн. лише на ремонт;

–          доповнила штатний розклад постійною одиницею – завідувача сільського клубу та виділила кошти в сумі 19252 грн. на її утримання.

–           Районний центр зайнятості залучив до реалізації проекту безробітних села та сплатив за громадські роботи 9,9 тис грн.

–          Місцеві бізнесмени надали транспортні послуги, закупили будівельні матеріали, музикальну апаратуру та меблі.

Активні жителі та молодь активізували сільську громаду для відновлення функціонування сільського клубу як осередку громадської активності села за кількома напрямками:

 1. Інформаційна кампанія для залучення уваги жителів села до проблеми відновлення функціонування сільського клубу, як осередку громадської активності села.
 2. Співпраця з сільською і районною владою та підтримка місцевих підприємців.
 3. Організація громадської роботи, необхідної для проведення ремонту сільського клубу, як осередку громадської активності села за участі місцевих мешканців.
 4. Організаційно-масова робота гуртків, місцевого хору та танцювального ансамблю за участю місцевих мешканців села.
 5. 5.  Урочисте відкриття сільського клубу як осередку громадської активності села, презентація і оцінювання результатів здійснення проекту та поширення досвіду реалізації проекту на території району через ЗМІ (див. фото 5,6,7 кольорова вставка).

Послуги, які надає громадська організація:

 • Робота місцевого хору та танцювального ансамблю
 • Робота Інтернет-клубу
 • Гурток рукоділля
 • Гурток настільних ігор (шахи, шашки)
 • Гурток художньої самодіяльності
 • Клубу поетів-митців «Журавушка»
 • Жіночий клубу «Калина»
 • Днів духовності, Днів іменинників
 • Зустрічі з цікавими людьми

Завдяки активній роботі громадської організації налагоджена повноцінна робота сільського осередку громадської активності. Осередок громадської активності займається організацією різноманітних заходів у місцях зустрічі, наданням допомоги та консультацій, залученням людей до оздоровчих та культурних програм, забезпеченням духовної підтримки – все це відроджуватиме громаду до існування, додаватиме впевненості та відчуття важливості себе.

Головним досягненням реалізованого проекту вважаємо інтеграцію та активізацію громади у вирішенні нагальних соціальних проблем.

Сільська громадська організація «Злагода» нараховує 10 активістів, але допомагає їм уся громада. Всі працюють на громадських засадах, 12 осіб безробітних на 2 місяці було працевлаштований офіційно через районний центр зайнятості.

До реалізації проекту «Відновлення роботи сільського клубу, як осередку громадської активності» залучено 115 волонтерів.

Організація активно співпрацює зі ЗМІ – інформація розміщується в газеті «Вісті Снігурівщини» (6 тис.прим., періодичність виходу – два  рази на тиждень).

У планах громадської організації – активізувати громаду на вирішення проблем, проводити навчання та тренінги місцевих активістів, громадських лідерів по написанню проектів, по фінансовому менеджменту.

Також слід зазначити, що організація домоглася узаконення права перебування осередку громадської активності на постійній основі в приміщенні Юрівської ЗОШ. Для цього сесія Афанасіївської сільської ради прийняла відповідне рішення сільської ради № 3 від 08.07.2011 року.

Для того, щоб повторити успіх громадської організації, на думку керівника організації, потрібно «згуртуватися, визначити проблеми, шукати, стукати у всі двері, не сидіти на місці, не зациклюватися на проблемах та шукати шляхи вирішення проблеми.

Контактна інформація організації:

Керівник організації Трофименко Людмила Василівна
Адреса Миколаївська область, Снігурівській район, село Афанасіївка, вулиця Леніна, 13
Тел.: (05162) 31787
Електронна пошта: economrda@rambler.ru

 

* – “Історії успіху діяльності НДО*

You must be logged in to post a comment Login