Ірпінська міська громадська організація інвалідів «Оберіг» про цінності дітей з ДЦП

Filed under Статті

У нашій країні якість життя інвалідів, як правило, нижче решти населення. Але ж бо…вони мають також право на ІСНУВАННЯ!

Говорячи про інвалідів, а саме молодь та дітей, вони потребують як найбільше уваги та підтримки.

Цінності дітей – це майже все, що оточує їх.  Найчастіше це родина, сім`я та друзі. Для дітей з особливими потребами найважливішим є спілкування,  друзі, розуміння від суспільства,  пізнання  самого себе.

Коли дитина не може мати цього у своєму житті настає самотність вічна безодня самотності. Саме самотність є кризою особистості дітей і людини в цілому. З чого проявляється кризовий стан особистості?

Самотність – одна з віковічних проблем людства. В сучасному суспільстві вона стала настільки поширеним явищем, що цілком справедливо вважається однією з глобальних проблем сьогодення. Ця проблема також торкається психологічного стану, особливо дітей з ДЦП. Це непереборна потреба  в спілкуванні, розвиток своїх вмінь, талантів. Бажання жити повноцінним життям. Самотність настає тоді, коли все це неможливо!

Як зазначає С. К`єркегор «Самотність-це замкнений світ внутрішньої самосвідомості, світ, який принципово ніхто не в змозі розімкнути крім Бога».

Психологи здебільшого вважають причиною самотності дефіцит спілкування. Що є сущим для дітей та молоді з ДЦП. Самотність дітей, певна річ, відрізняється своїми нюансами від самотності дорослих, однак в своїй основі це одне й те саме переживання.

На мою думку, для того щоб в нашій країні стало якомога менше самотніх дітей з обмеженими можливостями, в суспільстві, зокрема в державі, потрібно формувати розуміння важливості цієї проблеми.  Проблеми розвитку дітей та молоді з ДЦП, як особистостей, а не як просто «істот», що приречені на ІСНУВАННЯ в нашій державі.

Надавати можливість молоді, робочих місць і не тільки молоді з особливими потребами. Сприяти з боку влади, щодо підтримки та розбудови реабілітаційних центрів для молоді та дітей з ДЦП.

Адже жити повноцінно це і є їх основна цінність життя!

Автор Бузинник Іванна Олександрівна

 

You must be logged in to post a comment Login