Луцькій міській раді належить вирішити чи потрібна Програма екологічного виховання у Луцьку

Filed under Новини

У Луцьку підходить до завершального етапу робота над розробкою Програми екологічного виховання. Громадські активісти працюють над комплексною Програмою, серед основних положень якої: просвітницька діяльність, спрямована на підвищення екологічної свідомості і культури населення та поступовий перехід від використання пластикових пакетів до паперових торб та ряд інших освітніх і мотиваційних заходів.

Розробка Програми екологічного виховання – результат клопіткої роботи, яка проходила в рамках проекту «Програма екологічного виховання в м. Луцьку», що став переможцем конкурсу «Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив». Конкурс провадила Асаціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Проектом було передбачено виділити основні екологічні проблеми, які можна вирішити шляхом впровадження такого нормативного акту як Програма екологічного виховання та відстежити тенденції щодо того як населення Луцька оцінює стан своєї екологічної свідомості і культури, як ставиться до використання паперової упаковки замість поліетиленової, а також які міри вважає найдоцільнішими для покращення екологічного стану міста. З цією метою було проведене соціальне опитування, організовано засідання фокус-групи за участі депутатів Луцької міської ради, представників державної екологічної інспекції у Волинській області та громадського сектору, а також винесено проект Програми на громадське обговорення. Тому маю усі підстави стверджувати, що Програма екологічного виховання у м. Луцьку якнайкраще відображає ініціативи населення міста щодо вирішення основних проблем у екологічній площині. Проектом планувалось розробити програму лише для закладів освіти, проте більш детально вникнувши в тему, ми прийшли до висновку, що екологічну свідомість потрібно виховувати на усіх рівнях, від дошкільних закладів і до безпосередньо робочих місць.

Ми підтримали цей проект, оскільки він містить у собі по-перше, резонні перспективи покращення екологічної ситуації в Луцьку, а по-друге, потужні інструменти адвокасі, які, як показує практика виправдали себе. Ми, як організатори конкурсу, задоволені результатами проекту. Активна участь населення Луцька у розробці Програми свідчить, що жителі нашого міста також сприйняли таку діяльність як то кажуть, «на ура», » – підсумовує Ірина Гайдучик – керівник проекту «Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив».

До слова, в США та більшості розвинутих країнах Західної Європи використання поліетиленових пакетів значно обмежено. В Англії, наприклад, вже вісім років для упаковки хліба використовують виключно паперові пакети.

В Україні також час від часу з’являються спроби популяризувати альтернативу пластиковим торбам. Наприклад, два роки тому у містечку Новомосковськ, що на Дніпропетровщині, було на законодавчому рівні прийнято програму, один із пунктів якої передбачав повну заміну поліетиленових пакетів на паперові при упаковці сипучих продуктів (таких як цукор, печиво, крупи та ін.). Такі нововведення підтримали мешканці міста, проте на практиці вони не прижились – супермаркети не мали в наявності паперових пакетів і могли запропонувати лише целофанові.

Навідміну від Новомосковська, у разі прийняття Програми у Луцьку, місцеві супермаркети зобов’яжуть ввести в обіг альтернативну паперову упаковку.

You must be logged in to post a comment Login