Наведення мостів між місцевими релігійними організаціями й ресурсами за межами громади *

Filed under Статті

Розбудувавши міцне партнерство у своїй нинішній громаді, місцеві релігійні інсти­туції мають тепер добрі позиції, щоб діяти як “мостобудівники” до зовнішніх ресурсів. У багатьох випадках ці зв’язки з “зовнішніми” ресурсами вже існують і тільки вимагають модифікації й удосконалення, щоб громада дістала максимально можливу вигоду від їх ви­користання.

Наприклад, хоча й існує нерідко прірва між містом і передмістям, передмістям і сільською місцевістю, церкви можуть опинитися на передовому рубежі наведення мостів че­рез ці прірви, оскільки в кожній із щіх місцевостей вони вже мають готових партнерів із числа єдиновірних церков. Так. чимало міських конгрегацій налагодили зв’язки або парт­нерство з приміськими парафіями і навіть зробили наступний крок – до побудови ширшої коаліції з релігійними інституціями з довколишніх громад. Результатом цих зусиль є спря­мування нових ресурсів до громади й використання цих ресурсів у найефективніший спосіб:

  • Корпорація розвитку громади, заснована місцевою церквою, працює з індивідами з-за меж громади, які можуть надати спеціалізовані консультації. Один із цих партнерів використовує навички й досвід приміського домобудівника, котрий знає, як будувати енергозбережні будинки. (Бетел)
  • Консорціум конгрегацій, як міських, так і приміських, створює об’єднаний фінансовий резерв з метою дати змогу біднішим конгрегаціям із коаліції отри­мати безпроцентні позики на проекти відновлення або вдосконалення житла. (Північна Кароліна)

Крім “релігійних” контактів церкви, вона також може залучити громадську або при­ватну філантропічну підтримку.

Наприклад, чимало церков можуть зміцнити громадські фонди, що займаються створенням недорогих житлових комплексів. Кілька церков навіть створили свої власні фундації для підтримки програм посилення громад.

 

* – джерело:  Джон П. Кретцманн, Джон Л.Макнайт “Розбудова громад за рахунок внутрішніх ресурсів. Шлях до відкриття й мобілізації ресурсів громади”, Київ, 2006 рік

Інститут розвитку внутрішніх ресурсів громади

Інститут вивчення політики

Північно-Західний університет

(переклад на українську мову – Оксана Іванюк та Сергій Іванюк, керівник проекту з перекладу та видання книги – Юрій Третяк, виконавчий директор асоціації агенцій регіонального розвитку України)

Українське видання здійснено за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та Міжнародного фонду “Відродження”.

Розміщення матеріалу дозволено Асоціацією агенцій регіонального розвитку України.

 

You must be logged in to post a comment Login