Нові можливості для місцевого самоврядування Чернігівщини – через впровадження угоди мерів

Filed under Новини

Делегація від Чернігівщини прийняла активну участь у роботі дводенної конференції «Впровадження Угоди мерів, як шлях до енергетичної безпеки України», яка проходила 15 – 16 травня в Черкасах. До участі були запрошені представники органів центральної виконавчої влади, донорських структур та міжнародних організацій, посольств, громадських організацій, міст-членів ЕМУ, а також провідні експерти та консультанти з України та закордону.

Чернігівщину представляли: Олександр Підгорний  – директор Центру «Доброчин»,Чернігів,  Олександр Буцко – заступник чернігівського  міського голови, міські голови –  Ігор Матюха, м. Корюківка, та Федір Фесюн,  м. Мена, а також Сергій Солошенко, директор КП «Архітектурно-будівельний центр» Чернігівської районної ради.

У відкритті конференції взяв участь Перший віце-прем’єр України Валерій Хорошковський. У своєму виступі він, зокрема, зазначив, що всі напрацювання та пропозиції, які пролунають на конференції у Черкасах, Уряд візьме до уваги.

Дуже важливим, на мій погляд, був виступ, Роберто Ло Чічеро Вайна, керівника проекту «Ініціатива енергозбереження в будівлях у країнах Східної Європи та Центральної Азії» (ESIB)  про роль кондомініумів в усуненні перешкод при запровадженні заходів щодо підвищення енергоефективності у житлових будинках. Свій досвід співпраці з ОСББ представив міський голова Черкас – Сергій Одарич. Він розповів, що у Черкасах уже 5 років діє програма підтримки мешканців будинків, де були утворені ОСББ. Цього року на цю програму передбачено 2 млн. грн. Якщо раніше співфінансування від мешканців і міського бюджету складало 50 на 50, то нині вже 40 на 60. Більшу частину оплачують саме мешканці. Міський голова зізнався, що навіть зменшення бюджетної частини не стримує ОСББ, адже заявок на фінансування значно більше, ніж  заплановано коштів. “Мені приємно, що минулого року кошти, отримані з програми підтримки ОСББ, були спрямовані на запровадження енергозберігаючих технологій у будинках. У будинках було проведено утеплення стін. Енергоаудит показав, що втрати тепла зменшилися до мінімуму”, – зазначив Одарич.

В цілому організаторам вдалося загрузити роботою та корисною інформацією всіх  учасників конференції.

На переконання міського голови м. Черкас Сергія Одарича, для міста така конференція є особливо важливою: її унікальність полягає у тому, що в одному місці були зібрані, як науковці, міські голови, громадські лідери, так і представники уряду, різноманітних фінансових установ та закордонних інвесторів.

Олександр Підгорний

Центр «Доброчин»

You must be logged in to post a comment Login