Новий посібник для аніматорів

Filed under Новини

Вийшов з друку „Посібник з питань партисипативної демократії (демократії участі) на місцевому рівні” під редакцією канд. юр. наук, доктора права Толкованова В.В.

Посібник було підготовлено авторським колективом у складі Гук А.К., Олуйко В.М., Прошко В.Я. та Толкованова В.В. у співробітництві з Академією муніципального управління, Міністерствам  регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державним фондом сприяння  місцевому самоврядуванню в України,  Центром досліджень питань регіонального і місцевого розвитку  та сприяння адміністративній реформі, ВГО „Клуб мерів”,  Програмою сприяння  Парламентові України ІІ за сприяння Ради Європи, Швейцарсько-українського проекту „Підтримка децентралізації  в Україні” DesPro та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.

Склад авторського колективу  та  залучених  організацій свідчить про неабияку актуальність нової дисципліни для розвитку місцевого самоврядування та реформування системи управління регіональним розвитком.

Посібник презентує досвід України та держав – членів Ради Європи  з питань розвитку партисипативної демократії у місцевих  громадах з посиланням на  унікальну європейську правову базу  та європейські реалії.

У  невеликому за обсягом виданні авторам вдалося  розкрити форми, інструментарій   партисипативної демократії (демократії участі) на місцевому рівні та базові принципи політики участі у місцевому демократичному управлінні.

Звертає на себе увагу і те, що Посібник  вперше у  вітчизняній науці на теоретичному рівні  дає пояснення рушійних сил соціального капіталу та  розкриває  природу трансформацій негативістських  настроїв у громаді.

Навчально – методиичні матеріали та великий список рекомендованої літератури на українській та іноземних мовах задовольнять смаки вибагливих  читачів.

Авторський колектив рекомендує посібник для посадових осіб органів місцевого самоврядування, державних службовців, науковців, студентів, а також широкого кола громадян, які цікавляться питаннями розвитку місцевого самоврядування та партисипативної демократії та найбільшу користь він принесе аніматорам.

Анатолій Заяц

You must be logged in to post a comment Login