Оголошено конкурс заявок від коаліцій організацій громадянського суспільства України

Filed under Новини

Програма «Об’єднуємося заради реформ!» (UNITER) разом зі своїми партнерами Міжнародним фондом “Відродження” та Фондом Східна Європа оголошують конкурс проектів для коаліцій організацій громадянського суспільства (ОГС) України.

Конкурс проводиться в рамках програми “Об’єднуємося заради реформ!” (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Заявки будуть прийматись від організацій громадянського cуспільства України Міжнародним фондом “Відродження”(МФВ), Фондом Східна Європа (ФСЄ) та ПАКТом, який є основним виконавцем проекту “Об’єднуємося заради реформ!” (UNITER).

Основна мета проекту «Об’єднуємося заради реформ!» – зміцнити та допомогти провідним організаціям громадянського суспільства (ОГС) України, які опікуються питанням розробки та впровадженням реформ, посилити та консолідувати демократичні здобутки. Проект спрямований як на вирішення системних широких проблем громадянського суспільства, так і на підтримку кампаній громадянського представництва (адвокасі) у різних сферах громадського життя, які є важливими для поглиблення процесу реформ в Україні.

Це оголошення про конкурс започатковує другий етап Програми локальних грантів ініціативи “Об’єднуємося заради реформ!”. Перший етап був здійснений партнерами в 2009-2011 рр. і його результатом стало надання 59 грантів місцевим ОГС, що були спрямовані на підтримку ініціатив у наступних сферах: підзвітність органів влади, місцеві кампанії громадянського представництва, активізація участі громадян у процесах планування місцевого розвитку, забезпечення реалізації прав вразливих груп населення, захист прав споживачів та моніторинг дотримання передвиборчих обіцянок та інших. Список підтриманих проектів можна знайти на сторінці www.uniter.org.ua.

Метою даного конкурсу є об’єднання зусиль організацій громадянського суспільства України, які працюють як на місцевому, так і на національному рівнях з метою представлення інтересів громадян та просування національних реформ.

Завдання конкурсу:

Підтримка реформ на національному та місцевому рівнях.

Збільшення впливу ОГС на формування державної та місцевої політики.

Представлення інтересів громадян та контроль за підзвітністю органів влади за участі ОГС.

В рамках цього конкурсу будуть підтримуватися наступні ініціативи:

спільні проекти національних та місцевих ОГС у сферах, в яких реалізовувалися місцеві ініціативи протягом попереднього етапу програми;

мережеві проекти, направлені на розвиток вже існуючих проектів громадянського представництва на національному рівні у вище згаданих сферах;

поширення досвіду важливих проектів, які були реалізовані на місцевому рівні і які потенційно можуть мати ефект на національному рівні;

пріоритетні напрямки можуть включати, але не обмежуватися наступними: доступ до інформації, прозорість та підзвітність влади, демократичні механізми прийняття рішень, самоорганізація населення, надання адміністративних послуг, електронне врядування, енергоефективність, житлово-комунальні послуги, розвиток малого та середнього підприємництва та формування сприятливого середовища для ведення бізнесу, політика у сфері культури.

 

До участі у конкурсі запрошуватимуться коаліції у складі офіційно зареєстрованих ОГС з різних регіонів України. До складу коаліції може входити орієнтовно 4 місцевих ОГС, а також одна громадська організація національного рівня (всеукраїнська), компетентна у розробці проектів законодавчих чи інших нормативно-правових актів і у їх ефективному лобіюванні. Очікується, що коаліції будуть сформовані до моменту подачі заявки на участь в конкурсі.

Конкурс відбудеться у два тури. У першому турі коаліція повинна подати одну коротку концепцію з описом своєї ініціативи. Концепція повинна бути надіслана координатором коаліції. Для участі у другому турі кожна з організацій – учасників коаліції, які будуть відібрані радою експертів після першого туру, має подати індивідуальну заявку з деталізацією своєї ролі у реалізації загальної ініціативи коаліції.

Максимальний розмір гранту – в середньому 12 000-14 000 дол. США для однієї організації-учасниці коаліції та до 25 000 дол. США для лідера-координатора коаліції. Максимальний розмір гранту для коаліції – 80 000 дол. США.

Кількість проектів – у рамках конкурсу планується підтримати проекти 6-7 коаліцій.

Очікувана тривалість проектів – до 12 місяців.

Детальну інформацію про конкурс, аплікаційну форму та інструкції щодо її заповнення можна знайти на веб-сайтах організацій ФСЄ, МФВ та ПАКТу: www.eef.org.uawww.irf.ua таwww.uniter.org.ua.

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти:  uniter@eef.org.ua не пізніше 24-ї години 28 вересня 2011 р.

Заявки в паперовому вигляді (тільки ті, що не були надіслані електронною поштою) також можуть бути надіслані поштою до 28 вересня 2011 р. (за поштовим штемпелем) на адресу:

Фонд Східна Європа

Тема: “Програма UNITER”

вул. Велика Васильківська, 55, 3й поверх

м. Київ, 03680, Україна

Питання щодо цього оголошення про конкурс та процедур, пов’язаних із ним, можна надсилати у письмовій формі на електронну адресу  uniter@eef.org.ua до 20 вересня 2011 року. Відповіді на питання, які задаються найчастіше, будуть повідомлені на сайтах ФСЄ, МФВ та ПАКТу (відповідноwww.eef.org.uawww.irf.uaта www.uniter.org.ua) впродовж п’яти днів.

Контактні особи:

МФВ:

Олексій Орловський

директор програми Посилення впливу громадянського суспільства

Тел: (+380 44) 461-95-00

факс: (+380 44) 486-01-66

orlovsky@irf.kiev.ua

 

ФСЄ:

Юрій Піскалюк

менеджер програм

Тел/факс: (+380 44) 200-38-24/25/26

yuriyp@eef.org.ua

 

uniter_eef_cfa_3round_detailed_announcement_ukr

You must be logged in to post a comment Login