Рівень зайнятості молоді на Волині підвищують через соціальне партнерство

Filed under Статті

У Волинській області створено соціальну партнерську мережу, яка діє за принципом спільної діяльності усіх учасників ринку зайнятості в області для підвищення рівня волинської зайнятості молоді. Ідею організації роботи мережі в рамках проекту Волинського Інституту Права «Створення сприятливого середовища для зайнятості молоді через розвиток інноваційних механізмів та вдосконалення співпраці» підтримало Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської ОДА.

Великий вклад у розвиток партнерської мережі робить Волинський обласний центр зайнятості, без якого робота мережі була б фактично неможливою, оскільки саме центр зайнятості безпосередньо працює з ринком зайнятості молоді. До мережі залучаються сторони, які мають безпосереднє відношення до формування молодіжного ринку зайнятості, зокрема, що стосується ситуації у районах Волинської області.

Як показує практика, найефективніше будують роботу з молоддю на районному рівні центри зайнятості, адже ці структури тісно співпрацюють з органами студентського самоврядування та з центрами кар’єри при ВНЗ та ПТНЗ, тож мають можливості для здійснення позитивного впливу на студентів, проведення просвітницької та консультаційної діяльності з метою попередження безробіття серед молоді. Тож до партнерської мережі залучено районні центри зайнятості, центри кар’єри та районні громадські організації.

Кожна із цих сторін має хороші напрацювання у площині працевлаштування молоді, однак працюють вони здебільшого відокремлено одна від одної. Об’єднавшись у мережу, партнери спільно будуватимуть комплексну діяльність, що значно підвищить результативність роботи і, відповідно, сприятиме вирішенню проблеми молодіжного безробіття.

Перший крок до об’єднання зусиль вже зроблено – 17 вересня 2013 року представники центрів зайнятості, центрів кар’єри та громадських організацій обговорили шляхи майбутньої співпраці у партнерській мережі під час навчального семінару і підписали Меморандум про співпрацю. Надалі партнери адаптуватимуть позитивні практики роботи з молоддю у районах Волинської області.

 

You must be logged in to post a comment Login