Від маленьких до великих ініціатив*

Filed under Статті

Громадська організація «Центр інноваційного розвитку «Персона» (м. Павлоград, Дніпропетровська область) протягом 2020-2021 років продовжувала свою співпрацю з іншими громадськими організаціями в місті. Це були консультації з екологічних питань, питання, пов’язані з вимушено-переміщеними особами (ВПО), військовими, які повернулися з зони воєнних дій, а також молоді для створення стартапів, бізнес-консультування. В межах організації
було сформовано молодіжну ініціативу – кінотеатр під відкритим небом «Амфітеатр».

Ця ініціатива існує в теплий час року і це пересувна модель анімації в громаді, в парках, відкритих просторах. Під відкритим небом влаштовуються кінопокази, іноді концерти місцевих музикантів. В цей же час цими активістами ініціюються заходи екологічного спрямування – прибирання та облаштування цих парків, просторів в нашому місті. Це вже довготривалий проєкт, він продовжує своє існування. Наразі команда Амфітеатру працює над тим, щоб створити молодіжний центр в нашому місті. Наприкінці 2021 року до організації звернувся волонтер, який є також провідним журналістом Павлоградського телебачення, з пропозицією написання проєкту щодо створення соціальних відео-інтерв’ю, які будуть транслюватися на місцевому телеканалі. Цей проєкт вже отримав перший транш. Головна мета – створення історій людей, які в нашому місті реалізують ініціативи, ведуть бізнес, впливають на розвиток інших та громади в цілому.
Протягом останніх декількох років я сама ініціювала створення дитячого патріотичного гуртка. Минулого літа провели перший такий табір, в якому брали участь діти від 6 років. На цей рік також запланували низку таборів. Проживання буде в лісі між двома селами, ми вже домовились. Також, був створений клуб документального кіно – це правозахисний проєкт в межах нашої організації, за допомогою якого ми залучаємо студентів наших навчальних закладів до переглядів та обговорення на правозахисні теми. Кожного місяця співпрацюємо з центрами правової безоплатної допомоги, я є волонтеркою цього проєкту, для того щоб люди, особливо в сільській місцевості  розуміли до кого можна звернутися, де можна вирішити юридичні питання, психологічні. Також, продовжуємо співпрацю з військовою частиною 30/24 – це військова частина національної гвардії України. Їх представники є волонтерами нашої організації, налагоджена співпраця з психологічним підрозділом. Спільно організуємо та проводимо заходи для покращення життя нашої громади.

Пандемія для нас виклик, як і для більшості, на мою думку. На початку я і всі представники нашої організації були на телефонному зв’язку. Але згодом ми зрозуміли, що люди потребують спілкування, нової інформації – ми почали створювати онлайнплатформи, конференції, зустрічі в zoom, навіть перегляди документального кіно ми робили онлайн. Для цього звісно зверталися і до програм та навчань, які надавалися Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ), між собою, між випускниками навчальних програм ІСКМ обмінювалися інформацією, знаннями. Згодом почали проводити перші марафони, навчання і все онлайн. Звісно, були і труднощі, з якими ми стикнулися. Але вирішували всі питання разом. Для мене, як для тренерки, також було не одразу все зрозуміло, коли мене просили провести захід онлайн, а я раніше цього ніколи не робила. Але нічого, прочитали інструкції, потренувалися і все вийшло. Спочатку такі заходи були на меншу кількість людей, але згодом їх ставало все більше. І до речі, ми отримали зворотній зв’язок від багатьох людей про те, що такий формати для них дуже зручний. Наприклад, дехто не міг фізично приїхати, але є інтернет – і вони мали змогу взяти участь і відчувати, що вони з нами на зв’язку. Потім стало легше в тому питанні, що територіальна прив’язка стала не потрібна. Завдяки онлайн інструментам ми мали змогу об’єднуватися з різних куточків країні, ділитися думками, досвідом, тощо. Для тих, хто тільки розпочинає свою активну громадську діяльність, хто хоче стати соціальним аніматором, я хочу сказати, що незалежно від тих умов, що є, зовнішніх  чи внутрішніх, і вони будуть змінюватися завжди. Чому ми б не навчалися, будуть нові виклики, головне, пам’ятайте – якщо є ви, у вас є ідея і є хоча б одна людина, яка буде вас підтримувати, ваша ідея має право на існування і вона буде обов’язково підтримана іншими. Не бійтеся, починайте, ресурси прийдуть. І розумійте, що по одному все в житті реалізовувати складно, але якщо ти озвучив свою ідею – завжди знайдуться однодумці, якщо не у свій громаді, то а її межами. Реалізовуючи будь-яку ідею, насправді ти покращуєш свою громаду, твоя країна – це ти. Якщо зміна відбувається в тобі, і якщо ти навчаєшся, то все вийде – і це буде корисно і необхідно.

Олена Кочанова,
керівниця громадської організації
«Центр інноваційного розвитку «Персона»
(м. Павлоград, Дніпропетровська область)

   *  Матеріал взято з “НДО-Інформ” № 1(62), 2022

You must be logged in to post a comment Login