Галерея «Єлисаветград»: незмінність та нове в діяльності першої приватної галереї Кіровоградщини

Filed under Новини

Галерея «Єлисаветград» у Кіровоградській області та місті Кропивницький є одним із культурних центрів. Заснована у 2011 році, вона стала першою та єдиною приватною галереєю у місті. Галерея організувала сотні виставок українських та іноземних художників, а також провела безліч різноманітних проєктів, об’єднаних головним принципом – любов до України.

Після початку війни в Україні в 2014, галерея почала змінювати свою політику. А з початком повномасштабного вторгнення стала шукати нові національно орієнтовані цінності, які об’єднали б суспільство на шляху до перемоги. Галерея активно демонструє українську культуру, просуває досягнення мистецтва та служить майданчиком для відкриття нових імен і вшанування заслужених митців.

Одним із завдань галереї стало ознайомлення внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) з українським мистецтвом та культурою. Галерея надає безоплатний доступ для всіх охочих ВПО та організовує майстер-класи, особливо для дітей. Крім того, галерея стала ініціатором Всеукраїнського конкурсу дитячих робіт “Щаслива дитина – квітуча Україна”, який має великий успіх та залучає тисячі дітей з усієї країни. Галерея також проводить онлайн конкурси та виставки, демонструючи творчість дітей з різних регіонів України.

*матеріали взяті з бюлетеня “НДО-Інформ” №2(63), який був розроблений в рамках проєкту “Адаптація через культуру”.

* більш детально ознайомитись з матеріалом можна за посиланням: Бюлетень “НДО-Інформ” №2 (63), 2022. 3 с.

* фото надане засновниками галереї Єлисаветград.

You must be logged in to post a comment Login