Долаючи виклики

Filed under Новини

Зараз, коли громади стикаються з різними викликами, навчання громадських активістів/-ок технікам психосоціальної підтримки громадян набуває особливої актуальності. Саме тому,  Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) з 15 травня 2023 року було розпочато реалізацію проєкту «Локальна підтримка»*   задля підготовки місцевих активістів/-ок для подальшої самостійної роботи на місцях. 22-23 липня 2023 у м. Кропивницький було проведено дводенний тренінг з психосоціальної підтримки для жителів громад, в тому числі внутрішньо переміщених осіб (ВПО) для другої групи.

Протягом двох днів заходу 10 учасниць вивчали різноманітні інструменти допомоги ВПО та  жителям громад, які будуть сприяти їм в подальшій роботі в закладах культури. Найбільший інтерес учасниці проявили до вправ, які направлені на техніки активного і пасивного слухання, а саме вправи: «Уважний слухач», «Сліпе слухання» і «Відкриті та закриті запитання».  Також учасниці для себе відмітили вправи-руханки: «Дощ в Кропивницькому», «Подарунки на День Народження», «Іподром», які допомагають налаштуватись на групову роботу та створити позитивний настрій.

Під час тренінгу учасниці прослухали дві міні-лекції на тему: «Спілкування та його функції» та «Мова тіла». Разом з тренеркою учасниці обговорили основні функції спілкування, які існують бар’єри в спілкуванні, а також визначили різницю між терміном «спілкування» та «комунікація». Лекція «Мова тіла» допомогла учасницям розібратись, що означають ті чи інші жести та визначитись на скільки об’єктивно вони дають інформацію.

Впродовж тренінгу панувала злагоджена та доброзичлива атмосфера, учасниці охоче проявляли ініціативу під час виконання вправ, про що свідчать щирі емоції на фото.  Своїм враження від тренінгу поділилась учасниця Катерина Ракута, зазначивши, що дуже рада мати можливість взяти участь у тренінгу та отримати багато корисної інформації, інструментів як правильно будувати комунікацію та взаємодіяти з людьми.  Адже після коронавірусу і зараз під час війни, люди знаходяться в стані стресу та депресії, тому особливо потребують кваліфікованої психологічної підтримки. Ще одна учасниця, Руслана Вовк, відмітила професійність тренерки, доступність інформації, яку вона зможе використовувати в подальшій роботі та дружню атмосферу, яка утворилась в групі під час виконання  вправ.

*Захід відбувся в рамках ініціативи ІСКМ «Локальна підтримка», що є частиною проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

*Думки, висловлені у матеріалі належать авторам і можуть не співпадати з офіційною позицією  донорів проєкту “Локальна підтримка” (GIZ та Уряду Німеччини).



You must be logged in to post a comment Login