Діджиталізуйся з нами: 2.0

Filed under Новини, Статті

Інтернет багатий на підказки, за допомогою яких можна підтримувати роботу або навчання дистанційно. У той же час можливості використання цифрових інструментів різноманітні та численні. Залежно від технічних вимог, наявних ресурсів і власних навичок, громадські активісти та активістки можуть розвивати широкий спектр цифрових навичок і створювати необхідні умови для діяльності сучасним способом.

Щоб допомогти активістам та активісткам отримати огляд та навички, знайти конкретну інформацію, навчитися правильно використовувати онлайн-інструменти та створювати такі повідомлення, щоб вони були помітні, Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) з вересня 2021 року розпочато проєкт «Перехід до цифрового мислення 2.0» за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

27-28 листопада 2021 року у м. Одеса пройшов перший запланований в рамках проєкту тренінг «Реалізація громадських ініціатив в епоху діджиталізації». Тренеркою виступила Олена Кваша, продюсерка Суспільне Одеса. У тренінгу взяли участь громадські активісти та активістки, журналісти, представники громадських організацій національних меншин, закладів культури та освіти м. Одеса та Одеської області.

Серед питань, що розглядалися – що таке інформація, різновиди, ключове повідомлення. Основні жанри, формати медіа. Нові медіа  – діджитал-ресурси.  Правила роботи. Цільова аудиторія – як і де її знайти? Що таке медіа грамотність? Що таке фейки? Як перевіряти інформацію? Особливості  підготовки  повідомлення/матеріалу для соціальних мереж.

Впродовж тренінгу учасниці та учасники мали змогу практично засвоїти отриману інформацію, а саме презентували свою організацію/заклад/майбутній захід протягом 1 хвилини на камеру. А після цього з тренеркою та групою передивлялися, щоб отримати поради, аби подальші такі виступи були успішними. Об’єднавшись у групи презентували дві новини, серед яких одна мала бути фейком, а друга – правда. Іншим групам необхідно було визначити, де правда, а де видумка. Також, у малих групах малювали портрет своєї цільової аудиторії, детально описавши, а потім презентували колегам.

Проєкт «Перехід до цифрового мислення 2.0» продовжує свою діяльність до 28 лютого 2022 року. Подібні тренінги ще будуть проведені для громадських активістів та активісток Черкаської, Дніпропетровської та Полтавської областей. Слідкуйте за нашими новинами на сайті ІСКМ www.iscm.org.ua та на сторінці у мережі Facebook.

You must be logged in to post a comment Login