ЗАХОДИ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ В СТУДЕНТСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Filed under Новини, Статті

Явище булінгу дуже болюча та складна тема, стикаючись із якою не завжди знаєш як діяти та вирішити проблему. Найкращою протидією булінгу  є його попередження та проведення заходів спрямованих на запобігання його появі.

8 вересня 2021 року в приміщенні Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький) відбувся тренінг у формі інтерактивної дискусії зі студентською молоддю на тему «Життя без булінгу». Організаторками та фасилітаторками заходу виступили консультантки «Інституту соціокультурного менеджменту» Ольга Пуляк та Оксана Абрамова. Захід складався із двох сесій по 80 хвилин та кави-паузи між ними із дотриманням усіх необхідних санітарних вимог.

Під час вступної частини фасилітаторкам вдалося налагодити комунікацію між учасниками/цями тренінгу за допомогою вправ на створення психологічного клімату та налаштувати їх на активність під час тренінгу. За допомогою модерованої інтерактивної дискусії молоді люди визначали наскільки дана проблема є актуальною в суспільстві. Учасники/ці тренінгу активно включилися у спільну роботу, поринули у обговорення та дискусії. Важливою та інформативною була і міні-лекція «Булінг. Його різновиди. Основні нормативно-правові документи». Далі, під час роботи в групах учасники/ці обговорили причини виникнення цькування в колективі та напрацювали шляхи протидії цьому явищу, які на їхній погляд є найдієвішими. По завершенні вправи, представники/ці кожної групи презентували одне одному спільні результати. Також на тренінгу активно використовувалися руханки, вправи з плакатами, учасники/ці мали можливість ділитися емоціями, переживаннями, рефлексувати.

У результаті проведення сесій студентська молодь обговорила важливість життя без булінгу та підвищила обізнаність щодо протидії булінгу. Тренеркам було дуже приємно, що усі учасники/ці заходу залишили схвальні відгуки та виявили бажання брати участь у подібних заходах, а також висловлювали вдячність за підняття настільки важливих проблем.

Ця подія відбулася завдяки навчанню з метою підвищення кваліфікації О. Пуляк та О. Абрамової за програмою «Школа інформування та комунікації», яка проводиться в рамках проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу ОГС Східної та Центральної України» Центром підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» та реалізується за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

You must be logged in to post a comment Login