Кожна людина бажає жити у громаді своєї мрії – громаді комфорту, безпеки та злагоди*

Filed under Новини, Статті

І кожна мрія, додаючи до неї дію, обов’язково стає реальністю! Вже створенні об’єднані громади і велика кількість повноважень передана органам місцевого самоврядування, а саме прийняття рішень буде здійснюватися на місцевому рівні. Та від мешканців громад також залежить, в яких умовах вони будуть жити, бо хто як не люди знають, що для них краще.

Сьогодні хочу поділитися історіями успіху залучення населення до прийняття рішень та реалізації проектів на Полтавщині. «Важливо, щоб школярі брали на себе відповідальність за своє шкільне життя та життя свого навчального закладу» – напевно це і стало основною причиною запровадження шкільного бюджету участі в Полтавській області за ініціативи голови Полтавської обласної ради О.Біленького, в рамках обласної програми громадських ініціатив «Бюджет участі Полтавської області на 2017 – 2020 роки.

Загалом, «Шкільний громадський бюджет» спрямований на процес взаємодії органів місцевого самоврядування з молоддю та на залучення учнів системи закладів загальної середньої освіти Полтавської області віком від 14 до 18 років до участі в бюджетному процесі, шляхом подання ними проектів та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти з подальшим фінансуванням для їхньої реалізації.

Переважно в шкільних проектах хочуть реалізувати наміри щодо спорудження спортивних і дитячих майданчиків, тренувальної смуги перешкод, викладення доріжок, ремонт теплиці, фруктові сади, пришкільні городи, облаштування велопарковок, зони відпочинку, клумб біля школи, придбання спортивного інвентарю, купівля книжок для бібліотеки, ремонт актової зали, шкільної їдальні. Є також проєкти щодо шкільного радіо, шкільного музею, питної води у школі. Серед цікавого – віртуальна реальність та робототехніка. Наступною історією шляху до мрій стане селищна громада, а саме Опішнянська об’єднана територіальна громада.

Власний конкурс проектів – громадський бюджет – започаткували в Опішнянській об’єднаній територіальній громаді. Це один з небагатьох прикладів запровадження бюджету участі в селищній громаді – «Громадський бюджет Опішнянської ОТГ». Тепер кожен активний житель громади зможе запропонувати свої ідеї, спрямовані на розвиток та поліпшення умов в Опішнянській громаді. Загальна сума бюджету конкурсу становить 150 000 грн. Переважно людей цікавлять проекти, щодо благоустрою: встановлення дитячих майданчиків, вуличних тренажерів, прокладання тротуарів тощо.

Можна багато говорити про приклади ініціатив та залучення громади до прийняття рішень…але найголовніше, це не боятися брати на себе відповідальність, рухатися вперед і шукати можливості! Бо насправді, від кожного із нас залежить майбутнє не лише наше, а й наших дітей!

Олена Андрушкевич, громада м. Горішні Плавні, Полтавська область, випускниця проєкту ІСКМ «Участь через залучення»

* Матеріал взятий з бюлетеню “НДО-Інформ” №2(59)

**Видання здійснене за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (м. Київ). Відповідальність за інформацію, наведену у матеріалі, несуть автори.

You must be logged in to post a comment Login