Кроки для розвитку, які потрібні громадам

Filed under Новини, Статті

Чергові активності в рамках ініціативи Інституту соціокультурного менеджменту «Локальна підтримка» відбулись в місті Черкаси. Учасниці тренінгу – це громадські активістки, які 28-29 серпня 2023 взяли участь у тренінгу з психосоціальної підтримки для жителів громад, в тому числі ВПО, та 30-31 серпня 2023 продовжили навчання на тренінгу з  основ соціальної інтеграції в громадах.

Під час перших двох днів учасниці приділили увагу темі психологічної підтримки в період воєнного стану, обговоривши особливості надання такої допомоги та розібрали принципи створення груп самодопомоги серед ВПО. Також розглянули тему спілкування та визначили його важливість в процесі психосоціальної підтримки особистості. Пройшовши діагностичні тести на комунікабельність, емпатію та вміння слухати іншого, учасниці підкреслили для себе точність результатів даного тестування. Крім того, протягом тренінгу учасниці виконували різноманітні вправи як психологічного спрямування, так і вправи-руханки, які допомагають зняти напруження, розслабитись, перемкнути увагу, підняти настрій. Найбільше учасницям сподобались вправи: «Тварини», «Екскурсія», «Аукціон цінностей», «Зобрази фігуру», «Зчитування масок».

Наступні два дні тренінгу з основ соціальної інтеграції в громадах учасниці вивчали особливості громади, її ключові ознаки та ресурси. Крім того, розглянули як відбувається економічний розвиток громади  та на практиці застосували методику картування, яка допоможе краще досліджувати проблеми громади. Враховуючи те, що громада –  це соціальна структура, а конфлікти можуть виникати в будь-якому соціальному середовищі, певну частину тренінгу було приділено темі конфліктів. Учасниці дізнались про способи вирішення конфліктів, види переговорів та стилі поведінки в конфлікті. Серед виконаних вправ учасниці виділили для себе наступні вправи:  «Надання підтримки», «Принцеса, Дракон та Самурай», «Зворотній зв’язок»,  «Малювання на долоні» та «Жаба та крокодил».

Декілька учасниць висловили свою думку щодо тренінгу. Людмила Антоненко, зазначила, що під час тренінгу отримала багато корисної інформації, особливо сподобались вправи, які дали гарну змогу навчитись підтримувати інших та інакше сприймати оточуючих та події. Марія Мартинюк відзначила для себе, що тренінг був практичний та повчальний, особливо зацікавила інформація про техніки слухання та  вправи, адже вони практичні і їх легко можна впроваджувати в залежності від ситуації.

Запам’ятати візуальний ряд цих подій нам допоможуть фото, що наведені нижче.

*Захід відбувся в рамках ініціативи ІСКМ «Локальна підтримка», що є частиною проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

*Думки, висловлені у матеріалі належать авторам і можуть не співпадати з офіційною позицією  донорів проєкту “Локальна підтримка” (GIZ та Уряду Німеччини).

You must be logged in to post a comment Login