Крок до подолання кризи

Filed under Новини, Статті

В умовах сучасної гуманітарної кризи дуже важливо, щоб представники/ці закладів культури та громадські активісти/ки володіли знаннями з методів психологічної підтримки. Особливо важливою є психологічна підтримка сімей з дітьми. Адже діти можуть переживати страх, тривогу та потребують особливої уваги та підтримки. Саме тому Інститутом соціокультурного менеджменту в рамках ініціативи «Локальна підтримка» з 15 по 18 серпня 2023 року були проведені два дводенні тренінги з методів психологічної підтримки в якому взяли участь 20 учасників/ць (по 10 в кожній групі).

Тренінгову роботу розпочали з прослуховування та обговорення притчі «Мішок проблем», яка допомогла учасникам/цям краще зрозуміти тематику тренінгу та налаштуватись на роботу. Протягом навчання учасники/ці прослухали декілька міні-лекцій щодо роботи з батьками дітей різної вікової категорії, а саме «Соціальна ситуація розвитку дітей та особливості родинного виховання у ранньому, дошкільному та молодшому шкільному віці» та «Психологічні новоутворення і провідна діяльність у підлітковому і ранньому юнацькому віці». Також обговорили важливість створення батьківських клубів, особливості їх організації та декілька учасників/ць поділились своїм досвідом впровадження таких клубів.

Під час сесій тренерка ознайомила та надала учасникам/цям ефективні техніки психологічної підтримки, серед яких: «Фігурка емоцій» «Шлях героя», «Розморозка емоцій», «Знайомство зі страхом» та інші. Також учасники/ці виконали низку нейрогімнастичних вправ, оскільки вони сприяють поліпшенню розумової активності, емоційного стану та загального психологічного благополуччя. Найбільше учасникам/цям сподобались вправи: «М’яч по колу», «Перенеси м’яч», «Хто я такий?» та «Чарівний ящик».

Протягом тренінгів панувала позитивна, дружня та довірлива атмосфера, завдяки якій учасники/ці змогли розкритись та обговорити питання, які їх турбували. Один із учасників, Дмитро Кучеров,  поділився свої враженням, зауваживши, що навчання було дуже змістовним і він підкреслив для себе багато нового. Особливо йому сподобалося різноманіття вправ, які можна буде використати під час роботи з дітьми різних вікових категорій  Ще одна учасниця, Басова Ганна, відмітила для себе цінність отриманої інформації, яка є завжди актуальною.

Про активну роботу та приємну атмосферу, що була на заході, ілюструють відповідні фото.

*Захід відбувся в рамках ініціативи ІСКМ «Локальна підтримка», що є частиною проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

*Думки, висловлені у матеріалі належать авторам і можуть не співпадати з офіційною позицією  донорів проєкту “Локальна підтримка” (GIZ та Уряду Німеччини).

You must be logged in to post a comment Login