Порятунок на місцях або децентралізація на фініші*

Filed under Новини, Статті

Однією із важливих реформ для українського суспільства є реформа децентралізації, яка є складовою євроінтеграційних зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС. І щоб завершити реформу ще існує багато завдань та рішень, які необхідно вирішити та укласти в уряді. І цей процес є тривалим.

Ефективну реалізацію реформи на фактично фінальній стадії, на жаль, гальмує низький рівень обізнаності суспільства в питаннях щодо неї. Реформа здійснюються в кращому випадку для людей, але без їх участі, що веде до затягування створення об’єднаних територіальних громад і завершенню процесу децентралізації відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

Постає вагома потреба організації масової комунікації для мало поінформованих громадян щодо можливостей вирішення тих проблем, до яких громадська думка є достатньо чутливою в умовах децентралізації.

Актуальним є обмін досвідом та формування мережі громадських активістів на місцях, які заповнюватимуть прогалини, які перешкоджають успішній євроінтеграції.

Партнерський проєкт Фонду Конрада Аденауера та Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) сприятиме посиленню громадського моніторингу втілення Угоди про Асоціацію з питань реформи децентралізації в Україні, шляхом поліпшення поінформованості громадян та залучення місцевих лідерів до публічного діалогу для належної імплементації Європейських реформ на місцевому рівні. В рамках проєкту буде проведено серія онлайн-семінарів, де учасники/учасниці матимуть можливість перейняти досвід реалізації громадських ініціатив, які слугують інструментами локальної дії та поділяться досвідом реалізації громадських ініціатив в умовах децентралізації. Цільова аудиторія- громадські активісти/ активістки, представники органів місцевого самоврядування, закладів культури.

За результатами вебінарів буде підготовлено 2 видання електронної версії інформаційного бюлетеню «НДО-Інформ» задля посилення інформаційного обміну з питань створення та функціонування потужних об’єднаних територіальних громад та реалізації громадських ініціатив в умовах децентралізації на місцевому рівні. Також, в рамках проєкту буде підготовлено електронна версія видання з результатами та матеріалами вебінарів. Всі наробки проєкту будуть розповсюджені в мережі Інтернет, на вебресурсах ІСКМ.

Оксана Набока, координаторка проєкту

* Матеріал взятий з бюлетеню “НДО-Інформ” №2(59)

You must be logged in to post a comment Login