Працівник закладу культури – психолог: як надати першу психологічну допомогу внутрішньо-переміщеним особам (ВПО)

Filed under Новини

Проблема надання психологічної допомоги не є новою, але потребує пристосування та опанування в умовах нинішньої кризи для тих, хто її надає. З початком російської агресії багато людей вимушені були покинути свої домівки та переїхати в більш безпечніші місця. Невеличкі громади нашої країни прийняли тисячі сімей і Кіровоградська область не є виключенням.  Місцем, де ВПО змогли отримати необхідну допомогу (і продовжують отримувати) став місцевий заклад культури – бібліотека чи будинок культури.

З жовтня 2022 року Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) задля сприяння соціально-психологічної адаптації ВПО в Кіровоградській області було розпочато реалізацію проєкту «Шлях адаптації»*. Одним із компонентів є навчальна програма для працівників/працівниць закладів культури по засвоєнню основ психологічної допомоги ВПО. Минулими вихідними, 18-19 лютого 2023 року у м. Кропивницький було проведено тренінг для першої групи працівниць закладів культури Приютівської громади Олександрійського району Кіровоградської області.

В рамках тренінгу учасниці з тренеркою поговорили про емоції і почуття та їх значення в житті людини. Форми емоцій і почуттів. Умови і фактори, що впливають на емоційні переживання. Стрес і його значення в житті людини. Стресостійкість як особистісний ресурс. Дихальна гімнастика та її значення у розвитку стресостійкості. Релаксація і медитація як засоби корекції власного емоційного стану. Серед практичних вправ «Покажи почуття», «Список емоцій», «Передача почуттів». Обговорення і напрацювання дієвих способів психотерації і саморегуляції та інші вправи. Протягом місяця учасниці пройдуть ще один тренінг, а також навчання пройде 2 група. Після цього учасниці зберуться на спільному заході по обміну досвідом.

 * Джерело фінансування – проєкт «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Думки, висловлені у матеріалі належать авторам і можуть не співпадати з офіційною позицією  донорів проєкту “Шлях адаптації” (GIZ та уряду Німеччини).

You must be logged in to post a comment Login