Підтримка в дії

Filed under Новини

В рамках ініціативи Інституту соціокультурного менеджменту «Локальна підтримка» в м. Черкаси 11 – 12 вересня 2023 було проведено заключний тренінг з методів психологічної підтримки.

Протягом двох днів тренінгу учасниці вивчали різноманітні аспекти надання психологічної допомоги родинам з дітьми в період кризи. Прослухавши міні-лекцію «Соціальна ситуація розвитку дітей та особливості родинного виховання у ранньому, дошкільному та молодшому шкільному віці», учасниці визначили для себе, які існують психологічні новоутворення, вікові кризи цих вікових періодів та як запобігти їх загостренню. Також ознайомились з лекцією «Психологічні новоутворення і провідна діяльність у підлітковому і ранньому юнацькому віці», під час якої визначили, які зміни відбуваються у фізіологічному, психічному, соціальному розвитку осіб цих вікових груп. Крім того, учасниці обговорили та визначили особливості психологічної підтримки дошкільнят та молодших школярів у складний період, акцентуючи на важливості створення безпечного і підтримуючого оточення для дітей, сприяючи їхньому психічному здоров’ю та добробуту під час негативних впливів на їхнє життя.

Протягом сесій учасниці виконали низку вправ психологічного спрямування, які сприяють розвитку емоційного і соціального інтелекту, допомагаючи краще розуміти свої почуття та ефективніше впоратися зі стресом і негативними емоціями. Також провели вправи-руханки, які сприяють фізичному, психологічному та соціальному розвитку. Найбільше серед виконаних вправ на учасниць справили враження: «Три мої найсильніші якості», «Імпульс», «Побажання», «Подарунок жестами», «Я тобі бажаю…».

Протягом заходу панувала дружня та сприйнятлива атмосфера, де учасниці вільно спілкувалися, ділилися своїми думками та активно підтримували одна одну в процесі навчання і виконання вправ. Одна з учасниць, Галина Димніч, поділилась своїми враженнями та  емоціями, зауваживши, що тренінг для неї – це незабутній досвід. Під час заходу їй вдалось отримати низку цінних практичних навичок, які допоможуть не лише їй, але й дадуть змогу допомагати іншим людям у подоланні стресу.

*Захід відбувся в рамках ініціативи ІСКМ «Локальна підтримка», що є частиною проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

*Думки, висловлені у матеріалі належать авторам і можуть не співпадати з офіційною позицією  донорів проєкту “Локальна підтримка” (GIZ та Уряду Німеччини).

You must be logged in to post a comment Login