Разом до змін

Filed under Новини, Статті

В рамках ініціативи Інституту соціокультурного менеджменту «Локальна підтримка» з 02 по 03 вересня 2023 в м. Кропивницький відбувся підсумковий тренінг по обміну досвідом у сфері надання психосоціальної підтримки жителям громад, в тому числі внутрішньо переміщеним особам (ВПО). До участі в тренінгу були запрошені представники/ці закладів культури та громадські активісти/ки.

На основі отриманої інформації та технік з попередніх тренінгів учасники/ці продемонстрували, як вони застосовували набуті знання на практиці в своїх громадах. За допомогою мультимедійних презентацій та відео учасники/ці детально розповіли про те, які інструменти роботи вони використовували на місцях, які на їхню думку, є ефективнішими та які результати вони отримали. Більшість зазначила, що найефективнішим інструментом для визначення проблем громад виявились «Висячі питання». Ця методика допомогла в цікавому форматі залучити велику кількість мешканців та ВПО до вирішення соціально значущих питань їх населеного пункту. Найдїєвішими серед інструментів психологічної підтримки виявились психодіагностичні тести, які дозволяють на початку налагодити комунікацію, а згодом продовжувати надавати допомогу, використовуючи різноманітні вправи.

Також під час тренінгу учасники/ці продовжили поглиблювати свої знання та знайомитись з новими вправами. Була розглянута тема «Знаки уваги», під час якої визначили, які існують види знаків уваги, важливість їх застосування та ситуації коли це слід роботи. Для набуття таких практичних навичок виконали вправу «Комплімент – похвала». Крім того, учасники/ці вчилися, працюючи в групах,  визначати проблеми громад, їх важливість та  наводити переконливі аргументи.

Свої враження від тренінгу висловили декілька учасників/ ць. Юлія Живіцька зазначила, що час промайнув дуже швидко, адже була приємна та дружня атмосфера, цікаві вправи, важливий матеріал та корисний досвід колег. Анна Молдовану відзначила для себе, що надзвичайно корисною була вправа про похвалу та компліменти, адже кожній людині приємно слухати про себе такі речі. А також вправа «Коло підтримки» завдяки якій можна зрозуміти важливість надання підтримки та навчитись правильно її надавати.

 Про активну роботу на тренінгу та позитивний настрій свідчать наведені нижче фото.

*Захід відбувся в рамках ініціативи ІСКМ «Локальна підтримка», що є частиною проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

*Думки, висловлені у матеріалі належать авторам і можуть не співпадати з офіційною позицією  донорів проєкту “Локальна підтримка” (GIZ та Уряду Німеччини).

You must be logged in to post a comment Login