Створення психологічно-інформаційного центру на місцях

Filed under Новини, Статті

У статті розповідається про досвід Олени Кочанової, керівниці громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона», у роботі з внутрішньо переміщеними особами (ВПО) та їх інтеграцією в громаду.

Олена наголошує на важливості надання першочергової допомоги ВПО, які прибувають до нових громад. Так, разом з представниками влади, вони розробили дорожню карту для орієнтації ВПО у громаді. Також підкреслює важливість інтеграції ВПО в громаду протягом перших двох-трьох місяців та вирішення питань щодо працевлаштування, освіти дітей, медичних та психологічних послуг.

Крім того, обговорюється роль громадських організацій у цьому процесі, які організовують різноманітні заходи, щоб допомогти ВПО познайомитися з новою громадою і отримати необхідну підтримку. Зазначається, що групи самодопомоги є важливим інструментом для зменшення стресів та допомоги ВПО у вирішенні проблем.

У статті також зазначається наявність готових програм та методик для інтеграції ВПО, а також можливість отримання грантової підтримки для реалізації таких програм.

Результатом роботи Олени та її організації є створення психологічно-інформаційного центру, в якому ВПО можуть отримати необхідну підтримку. Зазначається, що майстер-класи та спільні заходи під керівництвом психологів сприяють визначенню потреб ВПО та їх пропрацюванню.

*матеріали взяті з бюлетеня «НДО-Інформ» №1(65), який був розроблений в рамках проєкту Інституту соціокультурного менеджменту  “Локальна підтримка”.

* більш детально ознайомитись з матеріалом можна за посиланням: Бюлетень «НДО-Інформ» №1(65), 11 с.

You must be logged in to post a comment Login