Цільові програми в дії

Filed under Новини, Статті

Про досвід просування цільових програм наша редакція поспілкувалася з керівницею громадської організації «Флора» (м. Кропивницький).
Ухвалення цільової програми – це важливий елемент в кампанії адвокасі для просування інтересів громади. Наша громадська організація «Флора» зараз працює над програмою захисту населення від іонізуючого випромінювання і впливу радону на людей та на навколишнє середовище. Також, лобіюємо програму прийняття «Питна вода Кіровоградщини». Таких програм у нас ще немає поки.
І дуже важливо, в першу чергу, щоб люди самі розуміли, навіщо і чому потрібна така програма. Тому що вона – це інструмент для фінансування тієї діяльності або рішення багатьох екологічних проблем, які існують на території громади або регіону.
Є успішний приклад в Кіровоградській області – Северинівська ОТГ, які працюють чітко за цільовими програмами. І від цієї діяльності їхнє життя йде зовсім в іншому напрямку. Громадські активісти можуть проконтролювати наступне: які заходи заплановані, скільки грошей виділено і скільки витрачено. Цей приклад показує, що активістам не потрібно стояти в стороні, а навчитися контролювати владу, а контроль цей можна здійснювати через інформаційне запити, через участь в адвокасі-кампаніях, через роботу з депутатами.
– Щодо труднощів, які виникають?
Наша організація лобіює прийняття програми на регіональному рівні, а у нас дуже часто відбувається зміна влади. За два роки змінилося 6 губернаторів, що, в свою чергу, гальмує цей процес. Дуже засмучує той факт, що в нашій країні немає наступності. Виходить так, що політичне спрямування не змінюється, всі підтримують, але з приходом нового керівника сповільнюється процес.
Він розуміє проблему, але поки зрозуміє, що вона є першочерговою, проходить багато часу. Також, люди на місцях не хочуть, найчастіше, бути активними і брати безпосередню участь. Позиціонують себе так, що навіщо їм потрібна в ОТГ ця програма по воді, наприклад. Навіть, були випадки, що органи влади відмовлялися, тому що це додаткова робота і проблема, котру потрібно вирішувати. І на це потрібно закласти необхідну суму грошей.
– Щоб порадили активістам, які хочуть займатися в цьому напрямку?
Найголовніше – бути активними. Якщо ви вирішили зайнятися лобіюванням бюджетних програм, то для початку продивіться сайти громади, де проживаєте. Починати треба з самого маленького. Вибираєте тематику (екологія, молодь або інше), дивіться, що є на сайті, яка програма: скільки грошей заплановано, і витрачено. А взагалі, звичайно ж, в першу чергу потрібно вчитися. Проходити вебінари, заходи. Це дуже важливо знати, що дивитися, де. І тоді можна питати з влади про виконання і вимагати це виконання. Для початку потрібно вивчити інформацію.

Матеріал взятий із інформаційного бюлетеню “НДО_Інформ” №1(60), 2021. Більш детальніше за посиланням

You must be logged in to post a comment Login