Чому Ротарі Клубам України потрібен Ендавмент?

Filed under Новини

Чому Ротарі Клубам України потрібен Ендавмент?

08 лютого 2020 року Руслан Краплич за методою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких провів курс зі створення та розвитку Ендавменту (недоторканого цільового капіталу) для 25 ротарійців 7 регіонів України, організований на честь створення Клубу Ротарі Інтернешнал у м.Київ, який став 52 клубом в Україні.

В ході роботи учасники розібралися із законодавчим полем України, яке дозволяє формувати недоторканий цільовий капітал Ендавмент для благодійних фондів та Вишів (вищих навчальних закладів), тіло якого не може зменшуватися, і пасивні доходи від якого – не оподатковуються.

Для громадських організацій, в число яких входять клуби, можлива співпраця з чинними благодійними фондами, що мають багатолітню історію праці й володіють власним Ендавментом. Ця співпраця може реалізуватися через створення Ендавментів Клубів Ротарі в ефективно діючих благодійних фондах. За таких умов, окрім Положення та угоди про Ендавмент буде необхідним призначити фінансовий комітет із числа рота рійців-фахівців фінансової галузі, які будуть здійснювати колективне управління Ендавментом.

Учасники погодилися, що початком для створення власного капіталу має бути – рішення створити капітал. А помітне зростання капіталу, за умови його систематичного поповнення, розпочнеться лише після 11 року.

Великий інтерес викликала інформація про 4 способи здобуття пасивних доходів від Ендавменту.

Від так, цілком реально, отримавши значні внески від ротарійців, розпочати негайне використання пасивних доходів для забезпечення фандрейзингу, необхідного щоб підтримати і розвивати благодійні проекти, спрямовані на вирішення проблем та розвитку громад, у яких діють Клуби Ротарі.  І таким чином, виконати місію Ротарі: «Служити громаді – понад власне Я».

You must be logged in to post a comment Login