Як визначити партнерів організації

Filed under Новини, Статті

Продовжуючи тему побудови партнерства організації та попередньо визначивши особистісну готовність до спільних дій, важливо зайнятися вибором майбутніх партнерів організації.

 Для цього необхідно:

• визначити, який тип партнерської організації дасть максимум додаткових можливостей для реалізації вашої ініціативи;

• проаналізувати з цієї точки зору вже наявні у вашій організації перевірені контакти, а також організації, з якими ви не працювали, але яких ваша ініціатива може зацікавити;

• вибрати найбільш підходящих партнерів і забезпечити їхню активну участь у роботі.

Не треба шкодувати часу на збір усієї необхідної для прийняття правильного рішення інформації. Якщо буде потрібно, вивчіть дані «послужного списку» потенційних партнерів. Потрібну інформацію можна знайти в річних звітах, на веб-сайтах, отримати під час особистої зустрічі, з розмов із тими, хто досить добре знає цю організацію й може оцінити її роботу. Можна провести попередню зустріч із керівним співробітником організації – потенційним партнером. Така зустріч не зобов’язує до подальшої співпраці, але дозволить зрозуміти – чи варто рухатися далі? Найголовніше, вона дозволить визначити потенційні області конфлікту інтересів. Може знадобитися роз’яснення ідеї партнерства і представлення конкретних причин, за якими окрема організація може зробити свій внесок і отримати вигоду. Може знадобитися тривалий час для того, щоб переконати різних співробітників потенційної партнерської організації в тому, що витрачені ними час і зусилля не пропадуть дарма.

Іноді має сенс до прийняття остаточного рішення про партнерство організувати спеціальні заходи (семінари, ділові візити, програми обмінів) для декількох потенційних партнерів із метою спільного, докладного обговорення ідеї партнерства. Також непогано виділити час на подальші зустрічі з представниками цих організацій для того, щоб оцінити їх готовність перейти від слів до справи.

У деяких випадках вибір потенційних партнерів може бути відсутнім або бути обмеженим. Наприклад, якщо з огляду на сформовані умови, необхідно працювати з представниками місцевої влади, то слід спрямувати зусилля на залучення їх до активної співпраці, на демонстрацію того, як конструктивна взаємодія з іншими секторами сприятиме отриманню переваг (досягнення своїх власних цілей).

У будь-якій ситуації вкрай важливо реально представляти, які результати партнерство може досягти і відкрито обговорювати всі можливі проблеми.

Матеріал взято із: Анімація громадської діяльності.

You must be logged in to post a comment Login