Як розвинути цифрове мислення від питання «Чому?» на «Як?»

Filed under Новини, Статті

Світ стає все більш взаємозалежним, але не всі з нас знають, як витягти з нього максимальну користь. Цифрове століття вже настало, пронизуючи всі аспекти нашого життя. Ті, кому комфортно користуватися технологіями, мають більшу перевагу, ніж ті, хто цього не робить. Чому? Цифрове століття вимагає «цифрового» мислення, таким чином, у людей, «які знаються на цифрових технологіях», набагато більше можливостей. Ми повинні зрозуміти, що цифрове мислення – це як про людей, так і про технології. В епоху цифрових технологій ефективність полягає в безперешкодному об’єднанні людей і технологій. Таким чином, значна частина роботи в нинішніх умовах – це «цифровий спосіб мислення», здатність включати технології в свої повсякденні обов’язки і отримувати від них користь.

Цифрове мислення – це не просто здатність використовувати технології. Це, швидше, сукупність відносин та поведінки, що дозволяють людям і організаціям передбачити можливості. Люди з цифровим мисленням характеризуються здатністю:

  • розуміти силу технологій для демократизації команд і процесів;
  • усвідомлювати вплив взаємозв’язку;
  • бути готовим до змін.

Вкрай важливо підкреслити, що володіння цифровими технологіями – це не те ж саме, що мати цифрове мисленням. Цифрова грамотність просто показує здатність людини використовувати певні технології і дозволяє їй більш плавно розвивати цифрове мислення. Однак в епоху цифрових технологій відмова від розвитку цифрового мислення призводить до катастрофічних наслідків.

Чому важливе цифрове мислення?

Часто говорять, що представники покоління X схильні запитувати «Що їм потрібно робити», в той час як мілленіали схильні питати «Чому їм потрібно це робити». Однак в епоху цифрових технологій ключове питання, яке потрібно собі задати, незважаючи на покоління, – це «як» нам це робити.

Ділимося з вами трьома ключовими моментами, які допоможуть пройти шлях від «чому» до «як».

1: Розвивайте нові звички

Якщо ви хочете розвинути цифрове мислення, вам потрібно мати дисципліну в формуванні нових звичок. Щоб досягти чогось нового, що вплине на те, як ви ведете справи, вам потрібно ставити цілі, бути дисциплінованим і забути свої старі, непродуктивні та «не діджитал» звички.

2: Визначте своє бачення і захоплення

У розвитку цифрового мислення вам доведеться вийти за межі своєї зони комфорту, і це поставить під сумнів ваше бачення і захоплення. Почніть знову. З цифровим мисленням запишіть все своє бачення діяльності вашої організації і порівняйте, як це змінить ваш спосіб ведення справ в майбутньому.

3: Робіть три маленьких кроки кожен день

Адаптуйтеся до нових технологій в роботі поступово, найкраща порада – робити три маленьких кроку кожен день. Це може бути проста дія, що дозволяє уникнути перевантаження або невпевненості в тому, з чого почати.

Риси, що сприятимуть розвитку цифрового мислення:

Питання “як” розвиває і ґрунтується на особистісних рисах, які варто формувати і підкріплювати:

  • Адаптованість

Прийняття нових способів роботи та пристосування до змін стануть двома ключовими аспектами нової зміни мислення. Цифровий ландшафт постійно змінюється, і вам доведеться адаптуватися до сучасних змін.

  • Допитливість

Вихід за межі ролі, яку ви визначили як роботу, буде ключовим для просування вперед. Використання всіх можливостей, що стоять перед вами, і надання можливості допитливості стати вашим інструментом, який дозволяє досліджувати – стане кроком у правильному напрямку.

  • Диверсифікація

Вся співпраця повинна бути інклюзивною. Урізноманітнюйте та дозволяйте цифровому мисленню виходити за межі вашої зони комфорту. З новим мисленням продумуйте, як можна впроваджувати інновації.

Не бійтеся розвивати цифровий спосіб мислення. Складіть план, що ви хочете освоїти, зрозуміти та впровадити у свою роботу. Знайте, що в цьому ваша мотивація бути «своїм» у сучасному світі, дайте собі шанс на успіх у цифровій ері.

 

Матеріал підготувала Анастасія Шевченко, асистентка проєктуІнструменти розвитку місцевої активності в умовах кризиза підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation a project of the German Marshall Fund

Інформація узагальнена з різних Інтернет ресурсів.

Відповідальність за інформацію, наведену у матеріалі, несуть автори.

You must be logged in to post a comment Login