Стоп – плагіат! Захисти власну справу

Filed under Новини, Статті

Якщо ми хочемо закріпитися в інформаційному просторі, ми маємо створювати якісний контент і не забувати про принципи академічної доброчесності. Що таке контент – це інформаційний матеріал у вигляді тесту чи відео. Створити інформаційний матеріал можна двома шляхами – написати власний авторський текст або здійснити рерайт.

Розглянемо докладніше

Написання тесту власноруч

Це текст сформований на ваших думках, власному досвіді чи спостереженні. У разі самостійного написання тексту всі авторські права залишаються за вами. Усі, хто хоче використати цитати з вашого тексту повинні обов’язково посилатися на першоджерело, тобто на вас, як автора або на ресурс, де опублікований матеріал.

Порада:

Додайте наприкінці статті примітку «Використання тексту матеріалу можливе тільки за умови посилання на його автора».

Рерайт

Рерайт — переписування тексту своїми словами. Ви можете взяти будь-яку тему, прочитати по ній декілька матеріалів і, як результат, створити свій унікальний текст, але з тим же змістовним навантаженням.

Мета рерайту полягає в тому, щоби донести інформацію дещо інакше завдяки підбору інших слів (словоформи, синоніми), стилістичному забарвленню й оформленню тексту, переписування прямої мови в непряму, переміщення частин тесту між собою.

Якщо ж ви здійснюєте аналіз літератури з певної теми, вам важливо виділити термін, або ту чи іншу думку автора – ви можете використати оригінальний текст, не переписуючи його. Але необхідно обов’язково вказати посилання на першоджерело.

В іншому випадку без посилання, ви порушуєте авторські права і присвоюєте собі чиюсь думку, тобто вдаєтеся до плагіату.

Плагіат

Плагіат — привласнення авторства на чужий твір або на чуже відкриття, винахід чи раціоналізаторську пропозицію, а також використання у своїх працях чужого твору без посилання на автора*.

Позначення [*] – вказує посилання на першоджерела, текстовий фрагмент якого був використаний у підготовці, наприклад, цього матеріалу. У нашому випадку, ми взяли визначення «плагіат» із Великого тлумачного словника української мови. – К.: Ірпінь; ВТФ «Перун», 2005. С.977.

У випадку, якщо в тексті використовується ще один цитований фрагмент тексту, посилання на нього вказуватиметься вже двома зірочками [**]. Таких позначок можна робити не більше трьох. Якщо ви використали у вашому матеріалі декілька цитованих фрагментів – їх необхідно подати вже як «список джерел». Також позначенням [*] можна вказувати певні примітки в тексті.

Оформлення списку джерел

– Згідно Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання

– APA – міжнародний стиль оформлення наукових публікацій

Спосіб оформлення літератури через профіль Google Академія:

1. Натиснути вкладку вгорі зліва «Моя бібліотека».

2. У пошуковій строчці ввести назву, що шукаємо (тему/ ключові слова/ ПІП автора/ назву публікації тощо).

3. Біля знайденого джерела натиснути «цитировать» – з’явиться віконце з інформацією.

Перевірка на унікальність

Перевірку текстів на унікальність можна здійснити з допомогою спеціальних програм (1) або онлайн-сервісів (2):

(1) AntiPlagiarism.Net – завантаження безкоштовне https://www.etxt.ru/antiplagiat/

(2) сайт «Text.ru» https://text.ru, сайт «Адвего» https://advego.com/.

Пропонуємо дотримуватися основних правил:

1. Дослівне копіювання «чужих» текстів дозволяється тоді, коли потрібно процитувати пряму мову, вислів, авторське визначення. Дослівна цитата береться в лапки і вказується літературне джерело.

Наприклад: «…узяти відповідальність за власні проблеми означає зробити перший крок до їх вирішення» [1, с.54].

2. «Чужий» текст, який необхідно використати у власному матеріалі потрібно перефразувати виклавши своїми словами й залишивши ідею та суть.

Наприклад: Автор книги «Тонке мистецтво пофігізму» Марк Мєнсон висловлює думку, що коли людина буде нести відповідальність за власні проблеми, то вона зробить перші кроки до вирішення цих проблем [1, с.54].

3. Посилання на запозичені таблиці, схеми, графіки, фото обов’язкові!

4. Фотоматеріали можна брати на безкоштовних Фотостоках, які дозволяють вільно використовувати матеріали. Наприклад, https://unsplash.com/

Необхідно створювати власний унікальний продукт. Плагіат у тексті заборонено! Захистіть свою справу та репутацію, дотримуйтеся академічної доброчесності.

You must be logged in to post a comment Login