Жінки, які змінюють громади

Filed under Новини

Жінки активні у будь-якій сфері, зокрема, і в громадській. Ми зібрали 10 історій жінок, які привнесли в свої громади зміни,. не все було так просто, але вони впоралися. Головне, що їх об’єднує – неважливо у якому ти місці, головне бажання і невпинна дія. 

ЖІНКИ-ПЕРЕСЕЛЕНКИ

Ольга Дябло – Досвід один на мільйон! Ольга Дябло – переселенка з Донбасу, активна громадська діячка, представниця ГО “Флокс”, м. Новий Буг, Миколаївська обл.. Не лише місцеві активісти можуть розвивати громади, але й волонтери із-за кордону, головне, їх зацікавити! Ольга будучи переселенкою, залучила до громади м. Новий Буг трьох волонтерів, які навчають молодь та активних мешканців міста англійській мові, кібербезпеці та математиці.

Наталія Уставицька «Все починається з ідеї» Наталія Уставицька – переселенка з Донбасу, активна громадська діячка, керівниця БФ “Турбота” (м. Павлоград, Дніпропетровська обл.). Як переселенці розпочинають нове життя у новій громаді спочатку? – з ідеї і величезного бажання її втілити! У випуску Наталія ділиться досвідом створення і реалізації проектів, що направлені на переселенців м. Павлоград.

Валентина Чугуєвець – «ВПО за розвиток громад» Валентина Чугуєвець – переселенка з Донбасу, голова ГО “Центр громадської активності “Перемога””. Досвід Валентини ознайомлює з тернистим шляхом діяльності ВПО, або як у сколихнути нову громаду, в даному випадку м. Олександрія Кіровоградської області, своєю активністю і бажанням до позитивних змін: активізація громади; створення Центру місцевої активності; створення громадської організації; розвиток волонтерського руху; залучення спонсорів тощо.

БІБЛІОТЕКАРКИ, ЯКІ ВИХОДЯТЬ “ЗА РАМКИ”

Світлана Годун – «Бібліотека це не “сіра мишка”, вона універсальна!» Світлана Годун бібліотекарка в смт. Іванків Київської області. Приклад роботи Світлани у бібліотеці, що стала платформою здобуття знань і центром освіти протягом життя у громаді. Вік не має значення, головне бажання. 

Анжела Зіненко – «Бібліотека як Центр місцевої активності» Анжела Зіненко бібліотекарка, с. Березівка, Олександрійський р-н, Кіровоградської області. Анжела поділилася досвідом роботи у маленькій сільській бібліотеці – проекти, заходи, збори, ініціативи задля залучення мешканців до активного соціокультурного життя. Зміни в громаді беруть початок з бібліотеки, головне почати. 

Анжела Марку – «ШОУ Ідей: ламаємо стереотипи про…Випуск№2» Анжела Марку молода бібліотекарка м. Герца Чернівецької обл. Анжела ділиться досвідом реалізації цікавого проекту для молоді “Школа молодого бібліотекаря”, яка є платформою для навчання, розвитку та дозвілля молоді. Молодь йде до бібліотеки, молодь працює у бібліотеці, – і це не міф. Як Анжелі це далося дізнайтеся у сюжеті. 

Любов Кан «ШОУ Ідей: ламаємо стереотипи про…(Випуск №3)» Любов Кан бібліотекарка, представниця ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” (ОГІЦ), м. Олександрія Кіровоградської обл. Любов ділиться прикладом реалізації цікавого проекту для молоді “Школа громадського аніматора”, де сільська молодь Кіровоградської області навчалася інструментам реалізації своїх власних ідей, зорганізували молодіжні ради при органах місцевого самоврядування і багато іншого… – і це не міф. “Не будемо говорити про примітивні речі…” Молодь – громадські аніматори?” Любов приділяє багато часу розвитку молоді і руйнування стереотипів про невпевненість у своїх можливостях.

Жінки – ініціаторки місцевих змін 

Олена Кочанова – «Професійне вигорання громадських активістів» Олена Кочанова голова ГО «Центр інноваційного розвитку «Персона»», м. Павлоград, Дніпропетровська обл. Досвід Олени один на мільйон, – це жінка, яка присвятила 365 днів свого життя подорожі по Україні з метою волонтерства та допомозі своїм друзям-громадським активістам у реалізації цікавих й важливих проектів для місцевих громад. Ми хочемо звернути вашу увагу саме на цей сюжет, що присвячений тему професійного вигорання представників громадського сектору. Олена дала декілька слушних порад щодо того як розпізнати та подолати професійне вигорання. Ця інформація актуальна і корисна для будь-кого з нас.

Тетяна Шоколова «Завітали до громади» Тетяна Шоколова – президентка Благодійної організації ”Благодійний фонд Олександрійський районний благодійний інформаційно-консультативний центр (ОРБІКЦ)”, художня керівниця Олександрійського районного будинку культури м. Олександрія Кіровоградської області. Тетяні вдалося трансформувати будинок культури у центр місцевої активності. Роки навчання, досвід та невпинне бажання допомогли  зробити культурний осередок саме тим місцем, до якого будуть іти люди за покликом душі.

Микитеєк Ірина – «Якщо бажаєш, щоб світ змінився, – сам стань цією зміною!»

Ірина Микитеєк – керівниця ініціативи «Маленькими кроками», м.Чернівці.
Смачне варення, що рятує життя – так, Ірина збирає кошти на допомогу хворим діткам завдяки продажу ласощі. Це унікальний досвід, що заслуговує уваги і спонукає замислитися, що все можливо,якщо почати хоча б з маленьких кроків.

У підсумку хочемо додати відео «Дискримінація жінок – чи існує вона в реальності?». Ми звернулися до п’яти активних жінок громадського сектору з єдиним питанням – “чи існує гендерна нерівність щодо жінок?”. Дане відео надає відносно об’єктивну оцінку ситуації. Жінки почуті, можливості є, про що свідчить досвід героїнь цієї статті, все залежить від нас самих. У відео взяли участь: Любов Кан (ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр”, м. Олександрія, Кіровоградська обл.); Олена Кочанова (ГО “Персона”, м. Павлоград, Дніпропетровська обл.); Наталія Масляник (БФ “Турбота”, м. Горішні Плавні, Полтавська обл.); Лілія та Ксенія Гарбузюк (“Полтава-самодопомога”, м. Полтава).

You must be logged in to post a comment Login