Активістів Люблинецької ОТГ навчали здійснювати громадський контроль

Filed under Новини

1 (1)Застосування інструментів місцевої демократії сприяє залученню небайдужих до вирішення локальних проблем та відстоювання інтересів. Одним з етапів формування діалогу між владою та громадою є вміння користуватися у правовому полі цими інструментами.

В умовах реформи місцевого самоврядування та надання нових можливостей та повноважень ОТГ з’являються нові виклики для контролю за місцевою владою.

17 квітня 2018 року село Черкаси та селі Мощена провели майстер класи по використанню інструментів місцевої демократії, зокрема про інструменти громадського контролю за діяльністю місцевої влади.

Громадський контроль має інструменти пасивного та активного контролю. 8Мешканці можуть слідкувати через оприлюднені документи, ухвалені рішення з власного домашнього комп’ютера або ж надсилати офіційні запити на інформацію чи персонально відвідувати пленарні засідання місцевої ради.

Важливою умовою підвищення ефективності громадського контролю є відкритість та прозорість діяльності органів влади. Тобто інформація має бути доступною та прозорістю наданої актуальної та вичерпної інформації сприяти залученню громадян до безпосередньої комунікації.

5 (1)
Семінари відбуваються в межах реалізації проекту «Майстерня комунікації влади та населення у об’єднаних територіальних громадах Волині через використання інструментів місцевої демократії», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

You must be logged in to post a comment Login