Активісти навчались як ефективно розвивати громади

Filed under Новини

train3 08922 – 23 грудня у Чернігові відбувся семінар-тренінг «Вчимось місцевій демократії» в рамках проекту «Посилюємо демократію участі на Чернігівщині». Участь у тренінгу взяли представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, активні та ініціативні мешканці Чернігівщини.

Про пріоритетність проблем об’єднаної громади, сценарій розвитку громади,  підготовку стратегічного плану і визначення стратегічних цілей розвитку об’єднаної територіальної громади  розповів Сергій Нестеренко, юрист Ресурсного центру.

Також було розглянуто питання:train3 023

  • реалізація ініціативи – від проблеми до вирішення;
  • як мотивувати представників влади і громаду для спільної реалізації ініціатив;
  • як відбувається взаємодія з місцевим органом влади, громадськими організаціями, активістами, бізнес структурами та ЗМІ – особливості та форми взаємодії;
  • які канали комунікації з місцевими громадами використовуються для вирішення локальних проблем;
  • як формулювати концепцію майбутнього своєї громади;
  • як надихати, вселяти ентузіазм, надихати партнерів, передаючи їм своє бачення майбутнього.

train3 003Даний тренінг допоміг набути й закріпити важливі вміння: чути один одного та говорити по суті. Учасники актуалізували й отримали нові знання з питань «доброго врядування», «емоційного інтелекту» та лідерства.

 

Метою проекту «Посилюємо демократію участі на Чернігівщині», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є посилення спроможності членів територіальних громад брати активну участь в реалізації місцевої демократії.

You must be logged in to post a comment Login